Ciekawe funkcje iPhone’a – poznaj ukryte triki! cz. 1 – fotografia

Ciekawe funkcje iPhone’a – poznaj ukryte triki! cz. 1 – fotografia

0

Rozpoczynamy serię artykułów, które przedstawiają ukryte triki w iPhone’ie. Część z nich możecie już znać, jednak wiele może się okazać zupełną nowością. Dziś przygotowaliśmy dla Was część pierwszą – ukryte triki związane z fotografią na iPhone’ie.

Przeskakiwanie do pierwszego lub ostatniego zdjęcia w galerii

Jeśli masz dużą kolekcję zdjęć na swoim telefonie i chcesz szybko dotrzeć do początku lub końca galerii, nie musisz przewijać ekranu. Istnieje prostszy sposób. Aby zobaczyć pierwsze zdjęcie w danym albumie, bibliotece lub wynikach wyszukiwania na iPhone’ie, wystarczy lekko stuknąć w górną krawędź ekranu, bezpośrednio poniżej notcha. Natomiast, aby wrócić do najnowszego zdjęcia, wystarczy nacisnąć przycisk zakładki aktualnie przeglądanej kategorii, np. „Wszystkie zdjęcia”.

Ukrywanie zdjęć w galerii

Jeżeli z kolei chcesz ukryć wybrane zdjęć w galerii, wystarczy, że wybierzesz konkretne zdjęcie, dotkniesz przycisku udostępniania, a następnie wybierzesz opcję „Ukryj” na swoim iPhone’ie. W efekcie, ukryte fotografie zostaną przeniesione do dedykowanego albumu i nie będą widoczne w głównej przestrzeni galerii zdjęć.

Kopiowanie wycinka zdjęcia

Najnowsze uaktualnienia systemu iOS wprowadziły interesującą nowość, umożliwiającą wyodrębnienie fragmentu fotografii. Wystarczy otworzyć wybraną fotografię, najlepiej taką, która zawiera wyraźnie odseparowany od tła obiekt, a następnie dotknąć go palcem. Po kilku chwilach obiekt zostanie podświetlony, umożliwiając skopiowanie i wklejenie go do dowolnych zewnętrznych aplikacji.

Rób jeszcze lepsze zdjęcia

Dzięki kilku wyrafinowanym technikom, masz możliwość maksymalnego wykorzystania potencjału swojego iPhone’a do tworzenia wyjątkowych fotografii. Wprowadź zmiany od początku poprzez aktywację funkcji siatki, co pozwoli na osiągnięcie równowagi w kompozycji. Dodatkowo, możesz precyzyjnie dostosować ekspozycję i ostrość fotografii poprzez delikatne stuknięcie i przytrzymanie ekranu.

Robienie zdjęć słuchawkami

Zdjęcia z iPhone’a możesz robić za pomocą słuchawek, a dokładniej mówiąc, z elementu odpowiedzialnego za regulację głośności. Wystarczy nacisnąć przycisk głośności podczas korzystania z aparatu, aby natychmiast zarejestrować zdjęcie.

Przełączanie panoramy w aparacie

Korzystając z aparatu, nie musisz ograniczać się jedynie do wykonywania zdjęć w tradycyjnym trybie panorama, przesuwając aparat z lewej na prawą. Wystarczy jedno dotknięcie strzałki na ekranie, aby swobodnie zmienić kierunek fotografowania.

Szybkie zdjęcia

Niezwykle praktycznym zabiegiem jest skorzystanie z szybkiego dostępu do aparatu, co osiągniesz poprzez przeciągnięcie palcem w górę w prawym dolnym rogu ekranu blokady. Dzięki tej funkcji zyskujesz natychmiastową możliwość zrobienia zdjęcia lub nagrania wideo, eliminując potrzebę odblokowywania telefonu.

Jakie jeszcze ukryte funkcje ma iPhone? Koniecznie sprawdź kompendium wiedzy na temat zabezpieczeń!

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *