0

Bezprzewodowa mata ładująca do iPada zintegrowana z nakładką Smart Cover?

0

SmartCoverNakładka Smart Cover dla tabletów Apple to naprawdę ciekawy i zabezpieczający urządzenie przed uszkodzeniami pomysł. Jak się jednak okazuje, może stać się jeszcze lepszy! Wszystko za sprawą poszerzenia zakresu jego funkcjonalności – oprócz ochrony wyświetlacza, Smart Cover mógłby odgrywać także rolę bezprzewodowej maty ładującej.

Wszystko brzmi bardzo ciekawie, kiedy jednak podobnego gadżetu możemy spodziewać się na półkach sklepowych? Według ujawnionych ostatnio patentów, wszystko wskazuje na to, że już w najbliższym czasie! Dokumenty licencyjne wspominają o technologii pozwalającej na bezprzewodowe ładowanie tabletu internetowego, przy wykorzystaniu nakładki ochronnej. Bezprzewodowy przepływ energii jest możliwy, kiedy ekran urządzenia przykryty jest wspomnianą przed chwilą nakładką.

Jedyny problem jak się tutaj pojawia to fakt, że akumulator będzie musiał być zintegrowany ze Smart Cover, przez co nakładka stanie się trochę grubsza. Może to również powodować ryzyko wystawienia wbudowanej baterii na styczność ze zbyt wysokimi temperaturami, czy też wilgocią. Na pewno nie są to jednak problemy, których nie da się w jakiś sposób przeskoczyć.

Na sam koniec warto zauważyć, że zmodyfikowany Smart Cover będzie mógł służyć do ładowania pozostałych urządzeń Apple! Wystarczy, że położymy iPhone’a lub innego iPada na powierzchni nakładki i te będą czerpały bezpośrednio z niej energię!

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *