AVG Secure VPN zabezpieczy Twoją prywatność w internecie, nie tylko podczas wakacji

AVG Secure VPN zabezpieczy Twoją prywatność w internecie, nie tylko podczas wakacji

0

AVG Secure VPN zabezpieczy Twoją prywatność w internecie, nie tylko podczas wakacji

2
0

„Prywatność nie istnieje” powiedział Piotr Konieczny z NIEBEZPIECZNIK.PL w ostatnim przeprowadzonym przez nas wywiadzie na APPLEMOBILE.PL Jednak wcale nie oznacza to, że nie należy dbać o bezpieczeństwo i prywatność w sieci. Jednym ze sposób zachowania względnej prywatności, jest stosowanie połączenia tunelowego za pomocą szyfrowanego połączenia VPN.

Wakacje kończą się za tydzień. Jedynie studenci mogą się cieszyć jeszcze miesiącem laby, nim wrócą na uczelnie i do wkuwania. Jednak dla wielu osób wakacje to niejedynie okres od lipca do końca sierpnia czy września. Ci, którzy mogą, robią sobie przerwy od pracy również w zimne miesiące, poszukując słońca tysiące kilometrów od domu.

Im dalej, tym najczęściej drożej, jeżeli chodzi o połączenia głosowe, wiadomości SMS, nie mówiąc już o internecie. Z komfortu taniego, a często wręcz wliczonego w abonament dostępu do szybkiej sieci LTE z poziomu smartfona czy korzystającego z jego połączenia komputera lub tabletu co prawda możemy korzystać w granicach Unii Europejskiej.

Jednak jak widać, wielu z nas wyrusza zdecydowanie poza jej granice, do Turcji, Egiptu, na Zanzibar czy Dominikanę. Tam tanie europejskie stawki nie obowiązują, a uruchomienie dostępu do sieci w roamingu kosztuje potworne pieniądze. Dlatego większość z nas korzysta z przypadkowych hotelowych sieci WiFi… Prościej o problemy prosić się nie można.

Uwaga na publiczne WiFi 

Skorzystanie z WiFi w centrum handlowym, kawiarni, restauracji czy na terenie hotelu daleko od domu, gdzie roamingowy internet jest obrzydliwie drogi, to coś, co w zasadzie robi każdy z nas. Pytanie, czy choć raz czytaliście regulaminy tych punktów dostępowych, z których sieci korzystaliście? Czy choć raz zastanawialiście się z jakiego powodu, ktoś zupełnie za darmo, obcym ludziom, którzy zapewne nigdy więcej nie wrócą do tego miejsca, udostępnia dostęp do internetu i ponosi z tego tytułu koszty, często bardzo wysokie, szczególnie w tych egzotycznych miejscach?

No właśnie. Nie ma nic za darmo. W regulaminach tych „darmowych” sieci ukryte są informacje, o których, jeżeli tylko każdy by wiedział, nigdy by z nich nie skorzystał, a na pewno zdecydowanie zastanowiłby się nad każdym logowaniem do serwisu internetowego, każdym pobranym mailem czy każda wysłaną wiadomością.

Takie darmowe punkty WiFi utrzymują się najczęściej zbierając informację o swoich „klientach”. Szpiegują, monitorują, sprawdzają i sprzedają nasze dane. Pół biedy, jeżeli będą to informacje wykorzystywane wyłącznie marketingowo i zaczniemy nagle wyłącznie dostawać maile z ofertami na bułgarską viagrę. Gorzej, jeżeli ta publiczna sieć, to jedynie punkt dostępowy postawiony przez cyberprzestępcę do pozyskania naszych prywatnych danych – maili, haseł, loginów, danych do kont społecznościowych (ile osób z was loguje się w różne miejsca Facebookiem?). Transmitowane przez taki punkt nasze dane są do przejrzenia i wykorzystania, o czym w wakacyjnych nastrojach często zapominamy.

Szyfrujcie swoje połączenie z WiFi 

Ekspert ds. Bezpieczeństwa Piotr Konieczny zaleca korzystanie z VPN. Sam również jestem użytkownikiem VPN. Dzięki niemu Twoje przeglądanie internetu, bankowości oraz płatności online pozostają zaszyfrowane i ukryte, niezależnie od tego z jakiej sieci WiFi korzystasz. Jeżeli jest to publiczna sieci WiFi, choćby w hotelu, VPN powinien być obowiązkowy.

Szyfrowane połączenie sprawia, że nikt nie widzi tego, co robisz za pomocą jego sieci. Transmisji nie podejrzą hakerzy, ani nawet dostawca internetu czy instytucje rządowe. Więcej na ten temat znajdziesz w mojej rozmowie z Piotrem.

AVG Secure VPN 

AVG Secure VPN, to usługa VPN stworzona przed jedną z czołowych firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem w sieci, firmę AVG. Stworzyła ona aplikacje dla popularnych systemów komputerowych oraz mobilnych. W obecnej chwili z AVG Secure VPN można skorzystać bezpłatnie w ramach darmowej wersji próbnej na urządzeniach z Windows, MacOS, Androidem oraz iOS.

Z wersji testowej można korzystać przez 14 dni. Później za roczną subskrypcję należy zapłacić 82 złote. Tu jednak ważna informacja – do końca września można skorzystać z 33 procentowego rabatu na roczny abonament. Warto się pośpieszyć. Z promocji można skorzystać po kliknięciu w TEN LINK.

 

AVG Secure VPN zabezpieczy Twoją prywatność w internecie, nie tylko podczas wakacji

(2)

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.