Apple znów uszkadza telefony po nieautoryzowanej wymianie ekranu! Tym razem wymieniając ekran w iPhone 8/8+/X samemu, bezpowrotnie uszkodzisz swój smartfon tuż po zainstalowaniu iOS 11.4.1 i nowszego!

Apple znów uszkadza telefony po nieautoryzowanej wymianie ekranu! Tym razem wymieniając ekran w iPhone 8/8+/X samemu, bezpowrotnie uszkodzisz swój smartfon tuż po zainstalowaniu iOS 11.4.1 i nowszego!

Apple znów uszkadza telefony po nieautoryzowanej wymianie ekranu! Tym razem wymieniając ekran w iPhone 8/8+/X samemu, bezpowrotnie uszkodzisz swój smartfon tuż po zainstalowaniu iOS 11.4.1 i nowszego!

0

Jeżeli wymienisz samodzielnie ekran w iPhone 8/8+/X bez kalibracji, Twój telefon bezpowrotnie zostanie uszkodzony! Tak Apple chce zmusić klientów do korzystania z oryginalnych części i autoryzowanej obsługi serwisowej.  

Apple już kilka razy próbowało zniechęcić użytkowników do naprawy swoich urządzeń poza swoim oficjalnym kanałem serwisu producenta. Zapewne pamiętacie sytuację z błędem 53, który pojawiał się w telefonach podczas aktualizacji, gdy ten miał wymieniony klawisz Touch ID na nowy i sprawny, gdy fabrycznie zamontowany uległ uszkodzeniu. Wtedy głosy oburzenia szły z każdej strony. Apple pod naporem niezadowolenia zrezygnowało z uceglenia telefonów po ingerencji we jego wnętrze i wydało stosowną aktualizację przywracająca zabite smartfony do działania.

Jak naprawić ERROR 53 w iPhone i iPad?

Od tego momentu, jeżeli ktoś zaryzykował i podczas wymiany ekranu uszkodził klawisz Touch ID, mógł po jego wymianie spać spokojnie. Jednak decydenci w Apple wiedzą, jak wielkim rynkiem jest rynek napraw serwisowych w ich produktach i najchętniej całe te pieniądze koncern chciałby zatrzymać u siebie. Dlatego też próbuje ograniczać możliwości naprawy poza autoryzowanym serwisem producenta w swoich urządzeniach. Stąd nowy pomysł – wymienisz ekran sam? Telefon nie będzie już nigdy działał jak wcześniej!

Tylko oryginalne LCD Apple Retina Display® gwarantuje dokładnie takie samo odwzorowanie barw i doskonałą percepcję dotyku, jak w fabrycznie zainstalowanym ekranie.

Po wymianie ekranu w iPhone 8, iPhone 8+ oraz iPhone X, w telefonie przestaje działać sensor automatycznego sterowania oświetleniem ALS!

Kolejnym krokiem w zmonopolizowaniu napraw ekranów w telefonach iPhone, jest wydanie aktualizacji iOS 11.4.1 pod którym pracują telefony Apple. Wraz z aktualizacją zostało dodane nowe zabezpieczenie sprawdzające układ, w który wyposażony jest każdy wyświetlacza telefonów iPhone 8/8+/X.

Tylko oryginalne ekrany Apple zapewniając 100 procentową współpracę z urządzeniem iPhone. Nie używaj chińskich zamienników niegwarantujących prawidłowego działania teraz i w przyszłości.

Jeżeli wymienimy wyświetlacz na inny i układ będzie inny niż ten z fabrycznie zainstalowanego wyświetlacza, to niestety funkcja ALS zostanie bezpowrotnie dezaktywowana! Telefon nie będzie już reagował na zmianę oświetlenia w naszym otoczeniu i do niego dostosowywał automatycznie poziomu jasności.

Prawidłowo działająca funkcja ALS wygląda o tak:

Sytuacja dotyczy nie tylko ekranów chińskich i zamiennych, co wydaje się być zrozumiałe, ale również oryginalnych. Jeżeli nawet przełożycie oryginalny ekran z innego iPhone’a 8, do swojego iPhone’a 8, funkcja ALS także nie zadziała. Żeby zrozumieć o czym dokładnie mowa poniżej prezentujemy wideo, na którym widać jak zachowuje się wymieniony ekran bez kalibracji ALS, w którym to funkcja została dezaktywowana po jego wymianie. Oświetlenie nie zmienia się względem oświetlenia otoczenia.

 

 

Jeżeli zamierzacie wymienić ekran w swoim iPhonie 8/8+ czy X, przed wymianą zapytajcie w serwisie czy: 

  • Czy instalowany wyświetlacz to będzie oryginalny ekran Apple Retina Display®?
  • Czy podczas wymiany będzie wykonana kalibracja ALS?

Jeżeli na którekolwiek pytanie odpowiedź będzie brzmiała NIE, to musicie się liczyć z uszkodzeniem telefonu!

APPLEMOBILE.PL instaluje wyłącznie oryginalne ekrany w iPhone8/8+/X z kalibracją ALS 

APPLEMOBILE.PL to pierwszy autoryzowany serwis MyApple w Szczecinie. Jako jedyni w naszym mieście dysponujemy urządzeniem do kalibracji ekranów w iPhone 8/8+/X, pozwalającym przywrócić działanie sensora ALS po wymianie ekranu na nowy.

Serwis Apple Szczecin APPLEMOBILE.PL korzysta wyłącznie z ekranów z oryginalnym LCD Apple Retina Display®.

Jeżeli posiadasz uszkodzony ekran w jednym z tych modeli iPhone’a i chcesz wymienić ekran na nowy, oryginalny i zachować jego pełną funkcjonalność, skorzystaj z usług serwisu APPLEMOBILE.PL.

Wymieniamy uszkodzone wyświetlacze od ręki, bez pozostawiania urządzenia w serwisie. Korzystamy wyłącznie z ekranów z oryginalnym LCD Apple Retina Display®. Dzięki temu po wymianie ekranu na nowy, będzie on świecił i pracował jak ten fabrycznie zainstalowany, a jego kalibracja pozwoli zachować pełne funkcje urządzenia, w tym pracę ALS.

Jeżeli chcesz cieszyć się pełnią funkcjonalności telefonów iPhone 8/8+/X, wymieniaj ekrany wyłącznie na oryginalne z kalibracją ALS.

Warunki jakie musi spełniać telefon do wymiany ekranu z kalibracją ALS:

  • Telefon musi być wyposażony w fabryczny ekran lub nowy ekran już po kalibracji. Jeżeli ekran, który ma być wymieniony został już wcześniej przez kogoś zainstalowany bez kalibracji, skalibrowanie nowego ekranu tak, aby ALS działało nie będzie możliwe
  • Ekran, który demontujemy z telefonu może być uszkodzony mechanicznie – rozbita szyba, wylane LCD, jednak jego taśmy oraz układ scalony nie mogą być uszkodzone.
  • Nowy ekran, który ma zostać zamontowany musi być oryginalny. Kalibracja zamienników nie jest możliwa! Dlatego nie korzystaj z tanich chińskich ekranów zamiennych!

 

Gdzie wymienić uszkodzony ekran w iPhone 8/8+/X w Szczecinie z programowaniem ALS?

Serwis APPLEMOBILE.PL znajduje się na Wojska Polskiego 50 (wejście od strony Jagiellońskiej 84, w narożnej kamienicy przy skrzyżowaniu ulic) w Szczecinie, tuż przy nowej kawiarni Columbus Caffee, naprzeciwko delikatesów Społem.

APPLEMOBILE.PL

Wojska Polskiego 50 (wejście od Jagiellońskiej 84)

tel: 500 132 200

tel: 889 277 288

http://serwis.applemobile.pl

@ serwis(małpa)applemobile.pl

 

 

Apple znów uszkadza telefony po nieautoryzowanej wymianie ekranu! Tym razem wymieniając ekran w iPhone 8/8+/X samemu, bezpowrotnie uszkodzisz swój smartfon tuż po zainstalowaniu iOS 11.4.1 i nowszego!

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.