Home Newsy Apple żegna się z branżą routerów
Apple żegna się z branżą routerów
0

Apple żegna się z branżą routerów

0

Apple ogłosiło oficjalnie, iż przestaje produkować routery bezprzewodowe AirPort, co oznacza, że wkrótce całkowicie znikną one z oferty kalifornijskiej firmy. Ta przyznała również, że wycofuje się całkowicie z branży zajmującej się rozwojem tychże urządzeń.

Scenariusz ten przewidywano już w 2016 roku kiedy to Apple rozwiązało zespół zajmujący się właśnie rozwojem routerów bezprzewodowych, a do oferty trafiły urządzenia Linksys. Jak informuje serwis 9To5Mac routery AirPort będą jeszcze sprzedawana do całkowitego wyczerpania zapasów magazynowych w sklepach. Potem całkowicie znikną z portfolio.

Najnowsza wersja routera AirPort pochodzi z 2013 roku. Urządzenia te jeszcze przez jakiś czas będą objęte wsparciem technicznym, a więc można oczekiwać drobnych aktualizacji oprogramowania oraz wsparcia serwisów naprawczych. Koniec żywota routerów AirPort oznacza także wycofywanie z oferty routerów AirPort Time Capsule, czyli urządzeń posiadających wbudowany dysk twardy i przeznaczonych do wykonywania kopii zapasowych Time Machine.

Źródło: 9To5Mac

 

Apple żegna się z branżą routerów

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *