0

Apple zajmuje drugą pozycję na liście najszybciej rozwijających się firm technologicznych wg Forbesa

0

ApplePomimo faktu iż Apple jest już pewnym jak monolit przedsiębiorstwem, udało mu się podskoczyć o czternaście miejsc na publikowanej przez Forbesa liście dwudziestu pięciu najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw z branży technologicznej – było to możliwe między innymi dzięki rekordowym wynikom sprzedaży w ostatnim czasie.

W swoim corocznym zestawieniu, Forbes ponownie zauważył, że działania firmy Apple nie wykazują żadnych oznak spowolnienia, czy też zatrzymania w najbliższej przyszłości i cały czas gwarantowały będą rekordowe zyski. W celu stworzenia tej listy, przeegzaminowano aż pięć tysięcy spółek technologicznych obecnych na giełdzie, których dochody wyniosły przynajmniej 150 milionów dolarów, a wartość rynkowa przynajmniej pół miliarda dolarów.

Na samym szczycie listy znalazło się Linkedln, które zanotowało 115% wzrost swoich przychodów w przeciągu ostatniego roku oraz wzrost ceny akcji o 144%. Firma związana z social networkingiem, zyskała prawie 522 miliony dolarów dzięki sprzedaży, a jej średni wzrost w przeciągu ostatnich lat plasuje się na poziomie 89%.

Apple zajęło pozycję drugą, z 63% wzrostem sprzedaży w przeciągu ostatnich lat, co przyniosło łącznie 142 miliardy dolarów przychodu! Jedyną firmą znajdującą się na liście, która w jakikolwiek sposób mogłaby konkurować z tym wynikiem, jest Cognizant Technology Solutions z 6 miliardami dolarów przychodu.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *