Home Newsy Apple zaczyna pokazywać we Francji indeks możliwości naprawy iPhone’ów i Maców
Apple zaczyna pokazywać we Francji indeks możliwości naprawy iPhone’ów i Maców
0

Apple zaczyna pokazywać we Francji indeks możliwości naprawy iPhone’ów i Maców

0

Firma Apple niespodziewanie w tym tygodniu zaczęła wyświetlać przy urządzeniach takich jak iPhone i Mac indeks napraw danego urządzenia w sklepie Apple Store i Apple Online Store we Francji.

Dzięki danemu indeksowi, użytkownicy przed zakupem mogą od teraz lepiej zrozumieć, jak łatwo, bądź trudno naprawić wybrany model iPhone’a lub Mac’a. Indeks jest powiązany z lokalnymi przepisami określonymi przez Ministra Transformacji Ekologicznej. Istnieje pięć różnych kryteriów służących do określenia indeksu dla każdego urządzenia, które obejmują łatwość demontażu i dostępność części potrzebnych do naprawy:

  • dostępność dokumentacji (do naprawy, użytkowania i konserwacji, a także okres, w którym te informacje są udostępniane);
  • demontaż (jak łatwo to zrobić, jak łatwo jest uzyskać dostęp do części, jakie narzędzia są potrzebne, jak części są zamocowane w urządzeniu);
  • części zamienne (czas dostępności i terminy dostaw);
  • cena części zamiennych (w porównaniu do nowych);
  • dostępne aktualizacje oprogramowania, oferta bezpłatnej zdalnej pomocy technicznej oraz możliwość zresetowania urządzenia w sposób programowy.

Apple zaczyna pokazywać we Francji indeks możliwości naprawy iPhone’ów i Maców

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!