Apple wydaje aktualizację Safari Technology Preview 174
0

Apple wydaje aktualizację Safari Technology Preview 174

0

Apple wydało nową aktualizację przeglądarki Safari Technology Preview. Jest to eksperymentalna przeglądarka, którą firma wprowadziła po raz pierwszy w marcu 2016 r. Apple zaprojektowało ją w celu przetestowania funkcji, które mogą zostać wprowadzone w przyszłych wersjach przeglądarki Safari.

Safari Technology Preview‌ 174 zawiera poprawki i aktualizacje CSS, CSS Container Queries, Layout, JavaScript, Media, Popover, Accessibility, SVG i Web API.

Aktualizacja zawiera teraz treści pojawiające się w przeglądarce Safari 17 wraz z systemem macOS Sonoma. W Sonoma przeglądarka oferuje profile do oddzielania danych przeglądania, takich jak historia i ulubione, aplikacje internetowe i ulepszony tryb przeglądania prywatnego. Funkcje dla wszystkich systemów operacyjnych obejmują flagi funkcji (zastępujące funkcje eksperymentalne), przeprojektowane menu Develop, obsługę Live Text do pionowego rozpoznawania tekstu na obrazach i filmach, obsługę HEIC oraz JPEG XL, nowy format obrazu z ulepszonym algorytmem kompresji dla lepszego obrazu jakość przy mniejszych rozmiarach plików niż JPEG.

Obecna wersja ‌Safari Technology Preview‌ jest kompatybilna z komputerami z systemem macOS Ventura i ‌macOS Sonoma‌. Także najnowszą wersją systemu macOS, którą Apple testuje obecnie w wersji beta.

Aktualizacja jest dostępna za pośrednictwem mechanizmu aktualizacji oprogramowania w Preferencjach systemowych lub Ustawieniach systemowych dla każdego, kto pobrał przeglądarkę. Pełne informacje o wydaniu aktualizacji są dostępne w witrynie Safari Technology Preview.

Celem Apple w ramach Safari Technology Preview jest zebranie opinii programistów i użytkowników na temat procesu rozwoju przeglądarki. ‌Może ona działać równolegle z istniejącą przeglądarką Safari. Pomimo jej przeznaczenia dla programistów, nie wymaga konta programisty do pobrania.

źródło: macrumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *