Apple wstrzymuje się od zakupu chipów pamięci z chińskiego YMTC po narzuceniu przez USA surowszej kontroli eksportu
0

Apple wstrzymuje się od zakupu chipów pamięci z chińskiego YMTC po narzuceniu przez USA surowszej kontroli eksportu

0

Na chiński sektor technologiczny wyznaczono dokładniejszą kontrolę eksportu w USA. Z tego powodu Apple wstrzymało plany dotyczące wykorzystania chipów pamięci jednego z największych chińskich producentów.

Apple zamierzało kupić 128-warstwowe układy pamięci flash 3D NAND od Yangtze Memory Technologies. Miały być one wykorzystane do użytku w iPhone’ach sprzedawanych na chińskim rynku już w tym roku.

Apple zakończyło już wielomiesięczny proces certyfikacji pamięci. Firma dokonała tego zanim Waszyngton na początku tego miesiąca dodał YMTC i 30 innych chińskich podmiotów do „niezweryfikowanej” listy firm, których amerykańscy urzędnicy nie byli w stanie skontrolować. Firmy amerykańskie nie mogą udostępniać żadnych projektów, technologii, dokumentów ani specyfikacji firmom z listy niezweryfikowanych bez licencji.

Zaostrzone kontrole zwiększyły napięcia z Pekinem. Firmy, które nie mogą dostarczyć niezbędnych informacji w ciągu 60 dni, mogą zostać dodane do oficjalnej czarnej listy kontroli eksportu USA. YMTC jest również badane przez Departament Handlu USA w sprawie naruszenia kontroli eksportu Waszyngtonu. Stało się to poprzez sprzedaż chipów Huawei, które jest już na czarnej liście.

Kontrole eksportu nałożone na Chiny przez administrację Bidena są próbą spowolnienia postępu technologicznego i militarnego tego kraju. Polega to na odcięciu dostaw Pekinu od niektórych chipów półprzewodnikowych produkowanych w dowolnym miejscu na świecie przy użyciu amerykańskiego sprzętu.

źródło: macrumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *