Home Newsy Apple Watch z funkcją pomiaru EKG
Apple Watch z funkcją pomiaru EKG
0

Apple Watch z funkcją pomiaru EKG

0

Agencja informacyjna Bloomberg w swoim najnowszym raoporcie odnosi się do przyszłści jabłkowego zegarka, który w bliżej nieokreślonym czasie ma stać się jeszcze bardziej zaawanasowanym narzędziem służącym zdrowiu użytkownika. Serwis informuje, iż Apple ma już testować model wyposażony w funkcję pomiaru EKG, choć póki co nie wiadomo kiedy takie rozwiązanie miałoby trafić do masowego użytku.

W Cupertino obecnie testowany jest prototyp takiego urządzenia, które umożliwiałoby dokładny pomiar elektrycznej czynności serca. Specjalistyczne badanie EKG pozwala wykryć wiele wad serca w tym jego arytmię prowadzącą do zawału. Obecnie badanie takie możliwe jest do wykonania jedynie w szpitalach, na pogotowiu lub w karetkach, a więc jego implementfacja w możliwości jabłkowego zegarka byłaby ciekawym posunięciem.

Testowane obecnie przez Apple rozwiązanie miałoby wymagać od użytkownika ściśnięcia dwoma palcami obudowy zegarka w celu aktywowania badania. Apple Watch wówczas emitował by nieodczuwalny dla ludzkiego ciała impuls elektryczny i na jego podstawie monitorował czynności serca. Z pewnością Apple dedykuje też tej funkcji specjalną aplikację, w której zbierane byłyby wszelkie dane.

Źródło: Bloomberg

 

Apple Watch z funkcją pomiaru EKG

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *