Home Newsy Apple usuwa technologię 3D Touch ze swoich urządzeń?
Apple usuwa technologię 3D Touch ze swoich urządzeń?
0

Apple usuwa technologię 3D Touch ze swoich urządzeń?

0
0

Podobno wszystkie tegoroczna iPhony zostaną pozbawione funkcji o nazwie 3D Touch, która została zaprezentowana wraz z iPhone 6S kilka lat temu. Czy technologia ta rzeczywiście była tak nieopłacalna, że Apple postanowiło z niej zrezygnować?

Kilka miesięcy temu internet huczał od plotek na temat rzekomego usunięcie technologii 3D Touch w najnowszych iPhone’ach. Z miesiąca na miesiąc plotki te wydają się mieć więcej sensu, chociażby biorąc pod uwagę zastąpienie 3D Touch w iOS 13 nowym HapticTouch. Dlaczego Apple zdecydowało się dokonać takiego kroku? 3D Touch wymagało dodatkowej powłoki pod ekranem, która wykrywać mogła siłę nacisku na ekran. HapticTouch jest rozwiązaniem czysto systemowym, które po raz pierwszy zostało zaprezentowane wraz z iPhonem XR. Dostawcy części do iPhonów ponoć dostali rozkaz od Apple, aby zredukować produkcję paneli wyposażonych w technologię 3D Touch. Czy to oznacza koniec tej technologii w telefonach Apple? Prawdopodobnie tak.

Apple usuwa technologię 3D Touch ze swoich urządzeń?

(0)

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/