Apple udostępnia programistom dziewiątą wersję beta systemu tvOS 17
0

Apple udostępnia programistom dziewiątą wersję beta systemu tvOS 17

0

Apple opublikowało programistom 9. wersję beta nadchodzącej wersji beta tvOS 17 w celach testowych.

Zarejestrowani programiści mogą pobrać aktualizację tvOS 17, wyrażając zgodę na wersję beta w aplikacji Ustawienia na Apple TV. Wymagane jest zarejestrowane konto programisty.

Aktualizacje systemu tvOS zazwyczaj nie przyciągają tyle uwagi. Większe aktualizacje dotyczą raczej systemów iOS i macOS. Jednak w systemie tvOS 17 po raz pierwszy dostępna jest funkcja FaceTime na telewizorze. Dostępne są wszystkie funkcje FaceTime, a także dodano nowe reakcje oparte na gestach. Przykładowo jeżeli zrobi się serce z rąk, to na ekranie również się pojawią serduszka.

„Apple TV‌ 4K można podłączyć do iPhone’a lub iPada, który służy jako aparat, a interfejs „FaceTime” pojawia się na ekranie telewizora.

Split View dla „Apple TV” umożliwia użytkownikom oglądanie telewizji z przyjaciółmi i rodziną za pomocą funkcji SharePlay. Dostępne są także elementy sterujące umożliwiające przekazywanie połączeń między telewizorem a iPhonem lub iPadem. Aplikacje innych firm, takie jak Zoom, również będą mogły korzystać z tej funkcji, zatem także będą działać na ekranie telewizora.

Centrum sterowania w „Apple TV” zostało unowocześnione i zapewnia użytkownikom łatwiejszy dostęp do kluczowych ustawień i informacji. Ponadto dostępna jest nowa funkcja, która pozwala iPhonowi znaleźć zgubionego pilota Siri. TvOS oferuje także szereg nowych antenowych wygaszaczy ekranu. Dodaje obsługę aplikacji VPN innych firm, wprowadza Dolby Vision 8.1 na kompatybilnych urządzeniach i nie tylko.

źródło: macrumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *