Home Newsy Apple TV 2 znalazło się w planach Steve’a Jobs’a już w 2010 roku
Apple TV 2 znalazło się w planach Steve’a Jobs’a już w 2010 roku
0

Apple TV 2 znalazło się w planach Steve’a Jobs’a już w 2010 roku

0

Ikona

Przy okazji trwających właśnie batalii prowadzonych w sądzie przez Apple i firmę Samsung na światło dzienne wyszło kilka interesujących informacji związanych ze strategią kalifornijskiej firmy i jej przyszłością na najbliższe dwanaście miesięcy. Jedną z dokumentacji w procesie ma być bowiem mail sporządzony przez Steve’a Jobs’a na rok przed jego śmiercią.

Zredagowana w 2010 roku wiadomość jest listą tematów jakie miały zostać poruszone podczas jednego z tajnych spotkań pracowników, a związanych z produktami i usługami. W treści listu znalazły się między innymi plany dotyczące jabłkowej przystawki Apple TV. Steve Jobs już cztery lata temu zamierzał zająć się pracami nad drugą odsłoną tego urządzenia, a w zasadzie rozważał jego modernizację. Apple TV 2 miało bowiem posiadać wbudowaną przeglądarkę internetową, posiadałoby zestaw kompatybilnych aplikacji, pakiet programów telewizyjnych opartych o abonament, stanowiłoby akcesorium dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu iOS, a w zestawie znalazłaby się „magiczna różdżka”. Tajemniczy Magic Wand mógłby być czymś w rodzaju bezprzewodowego kontrolera umożliwiającego sterowanie w grach, choć to tylko domysły. Wszystkie informacje były, co istotne, jedynie szkicem do podjęcia rozmów nad przyszłością tego produktu.

W dalszej części maila znalazły się słowa, które miały namawiać pracowników Apple do uskutecznienia zażartej, „Świętej wojny” z Google, głównym rywalem rynkowym firmy. W przeszłości Steve Jobs niejednokrotnie ubolewał nad jego wyższością w rozwiązaniach dotyczących usług w chmurze oraz prężnie rozwijającym się systemem Android.

Źródło: AppleInsider, MacRumors, iMore

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)