Apple rozważało usunięcie gniazda karty SIM z niektórych modeli iPhone’a 14
0

Apple rozważało usunięcie gniazda karty SIM z niektórych modeli iPhone’a 14

0

Apple wewnętrznie omawiało pomysł wprowadzenia na rynek niektórych modeli iPhone’a bez gniazda karty SIM do przyszłego roku. Twierdzi tak Mark Gurman z Bloomberga. W swoim najnowszym biuletynie „Power On” Gurman powiedział, że ten ruch będzie częścią dążenia Apple do eSIM.

Analityk powiedział, że gniazdo karty SIM może zostać usunięte w niektórych modelach iPhone’a 14. Apple ma to ogłosić za zaledwie trzy dni. Jednak Gurman poinformował, że istnieje możliwość, że zmiana nastąpi dopiero w iPhone 15 w przyszłym roku. O ewentualnym usunięciu gniazda karty SIM mówiono już kilka razy wcześniej.

„Tym razem Apple da większy nacisk na eSIM, a operatorzy przygotowują się do kierowania użytkowników w stronę cyfrowych, osadzonych kart SIM, a nie fizycznych” – napisał Gurman w swoim biuletynie. „W rzeczywistości firma Apple rozważała całkowite usunięcie fizycznego gniazda karty SIM, począwszy od tego roku lub w przyszłym w niektórych modelach”.

eSIM to cyfrowa karta SIM, która umożliwia użytkownikom aktywowanie planu komórkowego bez konieczności używania fizycznej karty nano-SIM. Dostępność eSIM szybko rośnie, ale technologia ta wciąż nie jest dostępna we wszystkich krajach. Zatem niektóre modele iPhone’a z gniazdem karty SIM mogą pozostać dostępne przez co najmniej kilka lat w okresie przejściowym.

Modele iPhone’a 13 sprzedawane w sklepach Apple Store i na Apple.com nie mają już karty nano-SIM w pudełku. Użytkownicy zazwyczaj mogą aktywować plan komórkowy za pośrednictwem eSIM, włączając iPhone’a, łącząc się z siecią Wi-Fi i podążając za instrukcją wyświetlaną na ekranie. Modele iPhone’a 13 obsługują również wiele profili eSIM. Pozwala to użytkownikom na cyfrowe subskrybowanie kilku planów komórkowych i przełączanie się między nimi. Jest to przydatne w podróży.

Usunięcie gniazda karty SIM może pomóc w dalszej poprawie wodoodporności iPhone’a i być może zwolnić niewielką ilość miejsca wewnątrz urządzenia.

źródło: macrumors.com

 

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.