Home Newsy Apple Pay Cash wreszcie dostępne w iOS 11.2 beta 2 i watchOS 4.2
Apple Pay Cash wreszcie dostępne w iOS 11.2 beta 2 i watchOS 4.2
0

Apple Pay Cash wreszcie dostępne w iOS 11.2 beta 2 i watchOS 4.2

0

Można rzec wreszcie, funkcjonalność systemu iOS 11, która dumnie była prezentowana podczas WWDC w czerwcu tego roku właśnie przeszła do fazy masowych testów. Okazuje się, iż wraz z wydaniem przez Apple oprogramowania iOS 11.2 beta 2 oraz najnowszej wersji poglądowej watchOS 4.2 istnieje możliwość przyjrzenia się z bliska Aple Pay Cash, choć nie jest taż tak różowo.

Póki co bowiem z opcji tej skorzystają jedynie testerzy zamieszkali w Stanach Zjednoczonych. Niemniej jednak cieszy fakt, że po długich miesiącach trafiła ona do rąk zwykłego użytkownika i można dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Po aktywacji tej usługi w systemie tworzy się wirtualna karta Aple Pay Cash, którą należy przed wykonaniem przelewu zasilić z karty debetowej lub kredytowej dopisanej do platformy Apple Pay. Ponoć całość najlepiej działa z użyciem karty debetowej. Zasilenie z innego źródła może wiązać się z opłatami obciążającymi użytkownika ze strony banku.

Aktywacja usługi wymaga podania imienia i nazwiska oraz numeru ubezpieczenia społecznego. Odbiorca transferu zaś będzie musiał zaakceptować odbiór pieniędzy. Jeśli tego nie zrobi środki wrócą na rachunek nadawcy.

Apple Pay Cash dla przypomnienia jest usługą, która pozwala na przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami platformy iMessage.

Źródło: 9To5Mac

 

Apple Pay Cash wreszcie dostępne w iOS 11.2 beta 2 i watchOS 4.2

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)