Home Newsy Apple grozi firmie Epic Games, czyli dalszy spór z twórcami Fortnite !
Apple grozi firmie Epic Games, czyli dalszy spór z twórcami Fortnite !
0

Apple grozi firmie Epic Games, czyli dalszy spór z twórcami Fortnite !

0

Firma Apple planuje zablokować developerom Epic Games dostępu do App Store i odebrać wszelakie narzędzia programistyczne, które wykorzystywane są do tworzenia aplikacji. Apple powiedział Epicowi, że do 28 sierpnia cały dostęp zostanie zakończony.

Blokowanie dostępu obejmuje odebranie narzędzi programistycznych niezbędnych do tworzenia oprogramowania dla silnika Unreal Engine, które firma oferuje zewnętrznym developerom. Firma Epic Games postanowiła w odwecie złożyć orzeczenie sądowe, w którym zwraca się do sądu w Północnej Kalifornii o powstrzymanie Apple przed usunięciem dostępu do App Store.

Apple w swoim liści do Epic Games informuje o zbliżającym się zamknięciu kont dla developerów. Odebranie dostępu Epicowi będzie mieć znaczący wpływ dla wielu aplikacji i gier, które dostępne są dla komputerów Mac i iOS.

List Apple do Epic Games:

Po dalszej analizie działań związanych z członkostwem w programie Apple Developer Program zidentyfikowaliśmy kilka naruszeń Umowy licencyjnej programu Apple Developer. Dlatego Twoje konto Apple Developer Program zostanie zamknięte, jeśli naruszenia określone poniżej nie zostaną usunięte w ciągu 14 dni. […]

Jeśli Twoje członkostwo zostanie zakończone, nie możesz już przesyłać aplikacji do „App Store”, a Twoje aplikacje nadal dostępne do dystrybucji zostaną usunięte. Utracisz również dostęp do następujących programów, technologii i możliwości:

– Całe oprogramowanie Apple, zestawy SDK, interfejsy API i narzędzia programistyczne
– Przedpremierowe wersje iOS, iPad OS, macOS, tvOS, watchOS
– Przedpremierowe wersje narzędzi beta, takich jak Reality Composer, Create ML, Apple Configurator itp.
– Usługa notarialna dla aplikacji macOS
– Platforma ‌App Store‌ Connect i wsparcie (na przykład pomoc przy przenoszeniu kont, resetowaniu hasła, problemy z nazwami aplikacji)
– TestFlight
– Dostęp do portalu aprowizacji w celu generowania certyfikatów i profili aprowizacji
– Możliwość włączenia usług Apple w -app (tj. Apple Pay , CloudKit, PassKit, Music Kit, HomeKit , powiadomienia push, skróty Siri , logowanie za pomocą Apple, rozszerzenia jądra, FairPlay Streaming)
– Dostęp do kluczy wydanych przez Apple do łączenia się z usługami, takimi jak MusicKit, DeviceCheck, APN, CloudKit, Wallet
– Dostęp do certyfikatów podpisywania ID programisty i certyfikatów podpisywania rozszerzeń jądra
– Pomoc techniczna dla programistów
– Udział w aplikacji Universal Program szybkiego startu, w tym prawo do korzystania z zestawu Developer Transition Kit (który należy zwrócić do Apple)
– wysiłki inżynieryjne mające na celu poprawę wydajności sprzętu i oprogramowania silnika Unreal Engine na komputerach Mac i iOS; zoptymalizować Unreal Engine na komputerze Mac pod kątem kreatywnych przepływów pracy, zestawów wirtualnych i ich systemów CI / budowania; oraz przyjęcie i wsparcie funkcji ARKit i przyszłych funkcji VR w Unreal Engine przez ich zespół XR

Mamy nadzieję, że jesteś w stanie wyleczyć swoje naruszenia Umowy licencyjnej programu Apple i nadal uczestniczyć w programie.

Apple grozi firmie Epic Games, czyli dalszy spór z twórcami Fortnite !

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!