Home Newsy Apple do 2030 roku całkowicie zaprzestanie emitować dwutlenek węgla
Apple do 2030 roku całkowicie zaprzestanie emitować dwutlenek węgla
0

Apple do 2030 roku całkowicie zaprzestanie emitować dwutlenek węgla

0

Firma Apple to jedna z największych organizacji na świecie. Tym samym można byłoby uznać, że swoimi działaniami sprowadza się do tworzenia ogromnych zanieczyszczeń na naszej planecie. Nowa reklama od Apple pokazuje, jak dla firmy jest ważne środowisko i jaki mają plan, aby robić to jeszcze lepiej.

Firma chwali się, że jest ona neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla – cel ten został osiągnięty w kwietniu 2020 roku. Apple korzysta w 100 % z odnawialnych źródeł energii i zainwestowało pieniądze w odbudowę lasów, terenów podmokłych i łąk w celu naturalnego usuwania dwutlenku węgla.

Firma chce pójść o krok dalej i ogłasza, że do 2030 roku cały ślad węglowy – od produkcji, przez transport, po odzyskiwanie materiałów po wycofaniu z eksploatacji – nie będzie istniał. Całe Apple będzie w 100% neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. W tym celu w całym łańcuchu dostaw będziemy wykorzystywać energię odnawialną i materiały pochodzące z recyklingu.

Wielu powie, że tak się nie da, ale to Apple – tutaj nie ma rzeczy niemożliwych!

Apple do 2030 roku całkowicie zaprzestanie emitować dwutlenek węgla

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!