Home Newsy Apple aktualizuje 27-calowego iMaca o nowe procesory i dyski SSD
Apple aktualizuje 27-calowego iMaca o nowe procesory i dyski SSD
0

Apple aktualizuje 27-calowego iMaca o nowe procesory i dyski SSD

0

Firma Apple ogłosiła dziś i zarazem zaprezentowała nowe iMaci 27-calowe. Nie jest to jednak odświeżenie komputerów o nowy designe, czy też wprowadzenie procesorów ARM, jednak sama aktualizacja oferuje nieco więcej niż tylko zmiana dostępnych chipów.

Wygląd zewnętrzny nie uległ zmianie, co niestety budzi pewne wątpliwości i niezadowolenia internautów i fanów. Firma chwali się jednak, że wewnątrz zmieniło się wiele, jak chociażby dodanie nowych procesorów, zwiększenie rozdzielczości kamerki internetowej z ulepszoną wydajnością przy słabym oświetleniu (kamera internetowa ma teraz rozdzielczość 1080p, a jej przysłona widziała skok z f / 2.0 do f / 2.2), co koniec końców musiało w końcu nadejść. Co najprawdopodobniej najważniejsze to fakt, że Apple w końcu wprowadza dyski SSD do standardu w całej linii, zarówno dla 27-calowych, jak i 21,5-calowych komputerów iMac.

W zależności od zakupionej gotowej konfiguracji będzie to sześcio- lub ośmiordzeniowy procesor, ale dostępny jest również 10-rdzeniowy procesor jako opcja aktualizacji. Jeśli chodzi o grafikę, konfiguracje podstawowe mają kartę AMD Radeon Pro 5300 lub Radeon Pro 5500 XT, oba 7-nanometrowe GPU zbudowane na architekturze RDNA AMD. W zależności od wybranej konfiguracji, dyski SSD zaczynają się od 256 GB lub 512 GB i mamy możliwość maksymalnie rozszerzyć pamięć do 8 TB.

Apple aktualizuje 27-calowego iMaca o nowe procesory i dyski SSD

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!