Home Newsy Aplikacja Relive – przeżyj swoje przygody jeszcze raz
Aplikacja Relive – przeżyj swoje przygody jeszcze raz
0

Aplikacja Relive – przeżyj swoje przygody jeszcze raz

0

Relive to aplikacja do tworzenia filmów 3D z różnych terenowych aktywności. Bez względu na to czy jest to spacer, górska wędrówka czy też jazda rowerem, Relive na ich podstawie wygeneruje ciekawy film. Efekty pracy Relive można błyskawicznie udostępnić w portalach społecznościowych lub osadzić na stronie WWW.

Jak działa Relive?

Zasada działania aplikacji jest bardzo prosta. Na podstawie zarejestrowanej aktywności, Relive tworzy linię czasu, na której umieszczone są rożne zdarzenia. Mogą to być zdjęcia wykonane podczas aktywności czy ważne punkty na trasie, takie jak najwyższa wysokość lub prędkość. Zdjęcie na linii czasu umieszczane są na podstawie współrzędnych GPS, więc idealnie jeśli wykonane są telefonem, na którym zainstalowana jest aplikacja. Relive przegląda galerię i sam wybiera pasujące ujęcia. Co ciekawe, Relive dobrze sobie radzi także ze zdjęciami zrobionymi osobnym aparatem, które nie mają zapisanych współrzędnych. Takie zdjęcia dodawane są do linii czasu na podstawie daty i godziny. Oczywiście wcześniej trzeba zaimportować zdjęcia z aparatu do telefonu. Na koniec wszystkie dane wysłane są na zewnętrzy serwer, gdzie następuje wygenerowanie filmu. Potem wystarczy zapisać lub udostępnić efekty pracy aplikacji.

Jak używać Relive?

Aplikacji Relive można używać na dwa sposoby. Najprostszym jest nagranie aktywności bezpośrednio w aplikacji. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie używają sportowych zegarków, ani innych aplikacji do monitorowania aktywności. Jednak ma swoje wady. Aplikacja Relive dość mocno drenuje baterię, więc podczas dłuższych aktywności skorzystanie z powerbanku będzie koniecznością.

Drugim sposobem jest import trasy zapisanej przez inną aplikację lub urządzenie. Relive umożliwia automatyczny import aktywności z m.in. Endomondo, Under Armour MapMyRun/Walk/Hike, Runkeeper. Wspierane są też gadżety od Apple, Garmin, Polar, Suunto czy Wahoo. Można też do aplikacji zaimportować pliki w formatach .fit, .gpx, .tcx

Relive Club

Aplikacja działa w dwóch trybach – bezpłatnym i płatnym, zwanym Relive Club. Za członkostwo w Relive Club trzeba uiścić abonament w wysokości 29,99 PLN miesięcznie lub 167,99 PLN rocznie. W tabeli poniżej znajduje się porównanie obu wersji aplikacji.

 

Bezpłatne Relive Relive Club
Szybkość generowania filmu Standard Priorytetowa
Liczba zdjęć dołączona do filmu Nie więcej jak 10 Nie więcej jak 50
Podkład muzyczny Brak 26 ścieżek muzycznych do wyboru
Szybkość filmu Standardowa Wolna, Standardowa, Szybka
Rozdzielczość filmu SD SD / HD
Import aktywności Tylko nowe, dokonane po instalacji aplikacji Nowe i archiwalne
Maksymalna długość aktywności Krótsza niż 12 godzin Bez ograniczeń
Możliwość edycji filmu Wyłącznie podczas tworzenia filmu W dowolnym momencie

Czy wykupywanie płatnej wersji się opłaca?

Nie ma co ukrywać, że za dostęp do Relive Club trzeba sporo zapłacić. Więcej niż za subskrypcję Spotify czy  HBO. Jednak nawet bezpłatna wersja pozwala tworzyć fajne filmy, które zadowolą większość użytkowników. Ci bardziej wymagający muszą pomyśleć o płatnej wersji, której dużą zaletą jest możliwość edycji wygenerowanych filmów, oraz import aktywności z dowolnego czasu. Sporo zależy od tego, jak rozkłada się nasza aktywność. Jeśli komuś zależy tylko i wyłącznie na fajnych filmach z wakacji, może wykupić abonament na miesiąc i w tym czasie przygotować wszystkie filmu hurtem. Jeśli ktoś aktywnie trenuje cały rok i chce się dzielić swoimi osiągnięciami to opcja roczna będzie najbardziej opłacalna.

Jak wygląda tworzenie filmu w Relieve?

Gdy aplikacja Relive wyśle powiadomienie, że wykryła nową aktywność można przystąpić do tworzenia filmu. Na początek należy wybrać aktywność i kliknąć przycisk Utwórz wideo.  Relieve przeszuka galerię zdjęć w telefonie i linii czasu umieści zdjęcia zrobione podczas aktywności oraz dodatkowe wydarzenia zwane momentami. Mogą to być np. najwyższa prędkość czy najwyższy punkt na trasie. Gdy oś czasu jest gotowa, może dokonać korek. Dodać lub usunąć zdjęcia, dopisać komentarze dotyczące wybranego odcinak trasy lub zdjęcia.

Kolejny krok to dodanie znajomych. Relieve automatycznie wyszukuje znajomych używających aplikacji, którzy pokonywali tą samą trasę w tym samym czasie i pozwala (za ich zgodą) dodać ich zdjęcia do tworzonego filmu.

Na koniec pozostaje tylko wybrać muzykę do filmu, szybkość odtwarzania i jakość. Relieve do filmu automatycznie dołączy także statystyki: maksymalną prędkość, pokonany dystans, przewyższenie, czas i średnią prędkość. Dane zostaną wysłane na zewnętrzy serwer i w ciągu kilku minut zostanie wygenerowany filmy, który można zapisać na dysku lub udostępnić znjomym na portalach społecznościowych. Relive pozwala na automatyczne udostępnienie na Facebooku, Instgramie (także jako story) Twitterze, WhatsApp czy poczta elektroniczną. Można też wygenerować kod HTML, który pozwala osadzić film na stronie www.

Aplikacja Relive – przeżyj swoje przygody jeszcze raz