Home Newsy 5 sposobów by przyspieszyć działanie Apple Watch starszej generacji
5 sposobów by przyspieszyć działanie Apple Watch starszej generacji

5 sposobów by przyspieszyć działanie Apple Watch starszej generacji

0

Jeśli jesteś posiadaczem którejś ze starszych generacji Apple Watch to pewnie dość często zdarza ci się narzekać na powolność twojego urządzenia. Na szczęście jest kilka sposobów, by nieco przyspieszyć działanie Apple Watch, zwłaszcza tych z serii 0 i 1.

Wyłącz animacje

Najprostszą rzeczą, by nieco przyspieszyć działanie Apple Watch jest wyłącznie animacji. Dzięki temu zwiększy się ilość zasobów systemowych, a interfejs użytkownika zacznie działać nieco szybciej.

Aby wyłączyć animacje z poziomu Apple Watch

Wciśnij Digital Crown, uruchom Ustawienia > Ogólne > Dostępność, następnie wybierz Redukuj ruch i włącz tę opcję suwakiem.

Aby wyłączyć animacje z poziomu aplikacji Watch na iPhone

Uruchom aplikację Watch na iPhone, w sekcji Mój zegarek wybierz Ogólne > Dostępność > Redukuj ruch i włącz tę opcję suwakiem.

Regularnie zamykaj aplikacje działające w tle, których nie używasz

Jeśli w tle działa wiele aplikacji, może to znacznie spowolnić Apple Watch. Zazwyczaj większość z tych aplikacji nie jest ci w danym momencie do niczego potrzebna i tylko zużywają cenne zasoby systemowe.

Aby zamknąć aplikacje działające w tle

Otwórz Dock wciskając raz przycisk Side (1). Następnie wybierz aplikację, którą chcesz zamknąć i przesuń ją placem w lewo (2). Pojawi się czerwony przycisk X (3), wciśnij go.

Wyłącz automatyczną instalację aplikacji

Jeśli instalowana przez ciebie na iPhone aplikacja ma też wersję na Apple Watch, system iOS automatycznie zainstaluje obie wersje, na obu urządzeniach. Z pozoru jest to bardzo wygodne, jednak w praktyce może oznaczać, że masz na Apple Watch zainstalowanych wiele aplikacji, których nie tylko nie używasz, ale nawet nie miałeś pojęcia o ich istnieniu. Wyłączenie automatycznej instalacji pomoże ci zapanować nad tym, co jest zainstalowane na twoim Apple Watch.

Aby wyłączyć automatyczną instalację aplikacji na Apple Watch

Uruchom aplikację Watch na iPhone, w sekcji Mój zegarek wybierz Ogólne > Automatyczna instalacja i wyłącz tę opcję suwakiem.

Odinstaluj nieużywane aplikacje z Apple Watch

Przejrzyj wszystkie, świadomie i nieświadomie zainstalowane aplikacje na twoim Apple Watch. Zastanów się, z których korzystasz, a które jedynie zaśmiecają pamięć. Usuń zbędne rzeczy.

Aby odinstalować aplikację z poziomu Apple Watch

Wciśnij Digital Crown (1), dotknij i przytrzymaj dowolną aplikację (2), aż wszystkie ikonki zaczną się poruszać. Wybierz aplikację, którą chcesz odinstalować i tapnij w nią (3). Wyświetli się ekran z pytaniem, czy chcesz usunąć aplikację (4), potwierdź.

Aby odinstalować aplikację z poziomu z poziomu aplikacji Watch na iPhone

Uruchom aplikację Watch na iPhone, w sekcji Mój zegarek przewiń ekran do Zainstalowane na Apple Watch (1), następnie kliknij w aplikację którą chcesz odinstalować (2). Na kolejnym ekranie przesuń suwak z zielonego pola przy opcji Pokazuj na Apple Watch (3).

Wyłącz odświeżanie w tle dla niektórych aplikacji

Podobnie jak w iPhone, odświeżanie aplikacji w tle znacznie zwiększa zużycie baterii i procesora. Zastanów się, z których aplikacji faktycznie korzystasz i dla całej reszty wyłącz opcję odświeżania danych w tle. Jeśli używasz swojego zegarka tylko dla celów sportowych, możesz np. wyłączyć odświeżanie w tle aplikacji takich jak Mail czy Wiadomości. Jeśli używasz zegarka wyłącznie do celów biurowych, możesz wyłączyć odświeżanie w tle dla aplikacji takich jak Aktywność, Trening, Oddech czy Tętno.

Aby wyłączyć odświeżanie w tle

Uruchom aplikację Watch na iPhone, w sekcji Mój zegarek wybierz Ogólne > Odświeżanie w tle > wyłącz tę opcję suwakiem przy wybranych aplikacjach.