Jak wygląda przeniesienie numeru telefonu do innego operatora?
0

Jak wygląda przeniesienie numeru telefonu do innego operatora?

0

Niedawno uchwalona ustawa antyterrorystyczna, nakazująca właścicielom kart SIM opartych o usługę Pre-Paid rejestrowanie ich na własne nazwisko, może okazać się doskonałą okazją to przeniesienia swojego numeru do nowego, oferującego lepszą ofertę operatora komórkowego. Przeniesienie numeru to proces bardzo szybki i niewymagający zbyt wielkiego zaangażowanie właściciela telefonu. Może się okazać, że przejście do nowego operatora pozwoli znacząco obniżyć rachunki za telefonu lub uzyskać za te same pieniądze, znacznie lepszą ofertę na usługi. 

Jak zatem przenieść swój numer telefonu? 

Procedurę opisze na przykładzie przeniesienia numeru do NJU MOBILE – popularnego operatora, oferującego interesująca ofertę na kartę i na abonament. Mając numer telefonu w innej sieci lub ofercie sieci Orange, która realizuje usługi w ramach NJU MOBILE, musimy wybrać ofertę, która nas interesuje na stronie njumobile.pl. Na stronie NJU MOBILE podajemy nasz numer telefonu, a chęć zmiany oferty lub operatora będziemy musieli zweryfikować za pomocą wiadomości SMS. Zweryfikowany numer pozwoli uzyskać dostęp do formularza umożliwiającego uruchomienie procedury przeniesienia tegoż numeru.

Tylko tyle..

I to w zasadzie tyle, co musimy zrobić. W ciągu 5 dni roboczych od uruchomienia procedury, pod wskazany przez nas adres dotrze kurier z dokumentami do podpisania. Na miejscu należy podpisać dokumenty zezwalające na przeniesienie numeru telefonu do nowego operatora. Umowa będzie podpisana na tymczasowy numer telefonu. Kartę SIM z tym numerem wręczy Ci kurier. Po nie więcej jak 3 dniach otrzymasz SMS’em informację z datą przeniesienia numeru.

Ofertę oraz szersze informacje o tym jak przenieść numer do nju mobile, znajdziesz na stronie operatora NJUMOBILE.PL. Są tam odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, jak również aktualne oferty, pozwalające porównać ceny usług w ramach NJU do obecnych cen, które płacimy za usługi u swojego operatora.

 

*Artykuł sponsorowany

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *