WhatsApp dodaje opcję uwierzytelniania konta poprzez weryfikację adresu e-mail
0

WhatsApp dodaje opcję uwierzytelniania konta poprzez weryfikację adresu e-mail

0

WhatsApp wprowadza aktualizację umożliwiającą użytkownikom powiązanie konta z adresem e-mail. W rezultacie można uwierzytelniać się w WhatsApp, korzystając z weryfikacji e-mailowej zamiast SMS-a. Funkcja była wcześniej dostępna w wersji beta, lecz teraz może z niej korzystać każdy.

Wersja 23.24.70 WhatsApp dla iPhone’a dodaje funkcję weryfikacji e-mailem. Ta opcja nie zastępuje weryfikacji SMS-em, ale działa alternatywnie, gdy użytkownicy znajdują się na obszarze bez zasięgu sieci komórkowej i muszą zalogować się na swoje konto WhatsApp.

Aby dodać adres e-mail do swojego konta, wystarczy kliknąć w Twój profil, wybrać Konto i wcisnąć Adres e-mail. WhatsApp wyjaśnia, że ​​adres e-mail służy wyłącznie do uzyskiwania dostępu do konta i nie będzie widoczny dla innych użytkowników.

Należy pamiętać, że adres e-mail służy wyłącznie do uwierzytelniania, więc aby korzystać z WhatsApp, nadal potrzebny jest numer telefonu. WhatsApp pracuje nad nową funkcją, która pozwoli użytkownikom ustawić nazwę użytkownika. Ma to pozwolić udostępniać innym nick zamiast numeru telefonu. Jednak ta opcja nie została jeszcze udostępniona.

źródło: 9to5mac.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *