Home Newsy WD My Passport SSD, czyli nowy dysk SSD z serii My Passport
WD My Passport SSD, czyli nowy dysk SSD z serii My Passport
0

WD My Passport SSD, czyli nowy dysk SSD z serii My Passport

0

Western Digital oficjalnie wprowadza do oferty nowe modele zewnętrznych dysków SSD z popularnej serii My Passport SSD – oferujące do 2TB pojemności urządzenia zaprojektowano z myślą o użytkownikach oczekujących najwyższej wydajności i szybkości. Zamknięte w zgrabnej, metalowej obudowie i oferujące najwyższą prędkość przesyłania danych (dzięki zastosowania technologii NVMe) nowe dyski pozwalają użytkownikom domowym i profesjonalistom wygodnie, szybko i bezpiecznie zapisywać, przechowywać i chronić wszelkie ważne dla nich pliki.

Nowa seria WD My Passport SSD została od podstaw zaprojektowana tak, by zapewnić użytkownikom najwyższą wydajność i niezawodność… a także odrobinę luksusu. Stylowa obudowa nie tylko świetnie wygląda, ale jest też odporna na uszkodzenia i skutecznie chroni swoją zawartość. Dyski idealnie leżą w dłoni i doskonale mieszczą się w torbie czy kieszeni plecaka, dzięki czemu użytkownicy mogą mieć swoje dane zawsze pod ręką i pozostać produktywnymi niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Co istotne, dyski dostępne są w całej gamie stylowych, modnych kolorów (w tym m.in. szarym, błękitnym, czerwonym oraz złotym), więc każdy może wybrać wersję idealnie pasującą do jego preferencji.

Nowości z serii My Passport SSD oferują również zestaw najnowocześniejszych funkcji i technologii:

  • Niesamowicie szybką technologię NVMe, zapewniającą prędkość odczytu danych sięgającą 1050 MB/s oraz zapisu sięgającą 1000MB/s.
  • Zabezpieczenie zawartości hasłem i 256-bitowym sprzętowym szyfrowaniem AES – co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo danych i łatwość obsługi.
  • Odporność na wibrację, wstrząsy i upadki (do 1,98 m)
  • Oprogramowanie pozwalające na łatwe wykonywanie backupu dużych plików na dysku lub w chmurze danych.
  • Złącze USB 3.2 Gen-2 z kablem USB-C i adapterem USB-A.
  • Gotowość do pracy z komputerami Mac i PC (bez instalowania dodatkowego oprogramowania).

Dyski WD My Passport SSD objęte są 5-letnią ograniczoną gwarancją i są już teraz dostępne – w wersjach o pojemności 500 GB i 1 TB, w kolorze Grey (szary) u wybranych sprzedawców na całym świecie. Dodatkowe kolory i wersje o wyższej pojemności pojawią się na rynku jeszcze w tym roku. Sugerowana cena producenta (MSRP) wersji 500 GB to 780 PLN, zaś 1 TB – 1250 PLN.

WD My Passport SSD, czyli nowy dysk SSD z serii My Passport

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!