W Montrealu użyto AirTagów do kradzieży pojazdów
0

W Montrealu użyto AirTagów do kradzieży pojazdów

0

Złodzieje w Montrealu, używają AirTagów do ułatwienia kradzieży pojazdów. Policjanci z Burlington w stanie Vermont wydali ostrzeżenie dla kierowców, którzy niedawno odwiedzili Kanadę.

Dwóch mieszkańców Burlington znalazło AirTagi w swoich pojazdach po powrocie z podróży do Montrealu. Niestety nie są to pierwsze raporty, z którymi stykali się funkcjonariusze. Jeden z mężczyzn, powiedział, że wracał z Montrealu po odwiedzinach u rodziny. Został poinformowany, że towarzyszy mu AirTag. Za pomocą telefonu był w stanie sprawić, że AirTag zaczął wydawać dźwięki, i zlokalizował urządzenie, które zostało umieszczone w przednim zderzaku pojazdu.

Pomimo, że te incydenty miały miejsce od pewnego czasu, obserwuje się teraz nowy wzrost aktywności. Przestępcy w Montrealu używają AirTagów do śledzenia samochodów. Następnie kradną je i sprzedają za granicą. Istnieje również możliwość, że AirTagi są wykorzystywane do znakowania samochodów w ramach działań mających na celu przemyt narkotyków przez granicę.

źródło: macrumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *