0

W jaki sposób iPhone zapisuje naszą lokalizacje? Jak nad tym zapanować?

0

Niewielu użytkowników urządzeń Apple, a w szczególności iPhone’ów, zdaje sobie sprawę z tego, że te niepozorne sprzęty analizują w tle wiele danych, a tym samym non stop sprawdzają naszą lokalizację. Smartfony Apple zapisują nasze koordynaty, poprzez funkcję „ważne miejsca”. Jak nad tym zapanować?

Rejestrowanie naszej lokalizacji poprzez „ważne miejsca” odbywa się oczywiście za pomocą GPS’ a w smartfonie, który prowadzi rejestr miejsc odwiedzonych przez użytkownika. Dzieje się tak, aby zapewnić informacje o naszej lokalizacji dla takich aplikacji jak przykładowo „Zdjęcia”, Kalendarz” i oczywiście „Mapy”. Na całe szczęście, dane zgromadzone w „Ważne miejsca” są szyfrowane, więc samo Apple nie ma do nich dostępu, ponieważ wszystko zapisywane jest lokalnie na urządzeniu.

Użytkownicy mają dostęp do „ważnych miejsc” z poziomu aplikacji. Aby dostać się do owej „funkcji”, należy wykonać następujące kroki:

W ustawieniach, należy wybrać opcję Prywatność

Kolejnym krokiem, jest przejście do opcji Usługi lokalizacji

W dolnej części listy znajduje się opcja Usługi lokalizacji

W tym miejscu uruchamiamy Ważne miejsca i potwierdzamy naszą tożsamość Touch ID lub Face ID

W ty podmenu zobaczycie lokalizacje, jakie były przez Was odwiedzone. Możecie nawet podejrzeć na mapie, w którym dokładnie było to miejscu. Trochę to wszystko przerażające, ale na szczęście możemy to wyłączyć i wymazać historię…tyle dobrego.

5/5 - (1)
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *