Home Newsy Układ T2 z problemami. Czy Apple ma poważny problem?
Układ T2 z problemami. Czy Apple ma poważny problem?
0

Układ T2 z problemami. Czy Apple ma poważny problem?

0

Układ T2 znajduje się w każdym nowy komputerze Mac. Jest on odpowiedzialny za bezpieczeństwo – sprawdza integralność systemu, szyfruje dysk, kompresuje wideo, zarządza obsługą audio po USB, obsługuje Touch ID i Apple Pay, obsługuje też blokadę iCloud i MDM. Jak się właśnie okazuje – hackerzy odnaleźli lukę w układzie T2, której nie można naprawić “łatką”.

Problem według hackerów polega na tym, że w wyniku błędu, pozwala on na przetwarzanie zapytań deszyfrujących w momencie, gdy system znajduje się w trybie DFU. Luka, którą odkrył zespół Pangu, pozwala obejść kontrolę w trybie DFU, gdzie normalnie układ T2 powinien uraczyć nas błędem krytycznym i zakończyć proces. Tak się jednak nie dzieje!

Atakujący, którzy uzyskają dostęp do komputera, mogą przechwycić hasła, które na codzień wpisujemy na klawiaturze. Obejście układu T2 nie pozwala na szczęście na odszyfrowanie dysku, jednak sprawa jest poważna.

Układ T2 z problemami. Czy Apple ma poważny problem?

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!