Trzecia wersja beta iOS 17 i iPadOS 17 została udostępniona dla programistów
0

Trzecia wersja beta iOS 17 i iPadOS 17 została udostępniona dla programistów

0

Apple udostępniło programistom 3 wersje beta nadchodzących aktualizacji iOS 17 i iPadOS 17 w celach testowych.

‌iOS 17‌ wprowadza spersonalizowany wygląd dla każdej dzwoniącej osoby. Osoba, która nawiązuje połączenie, może dostosować swój wygląd. Wiadomości głosowe wysyłane przez ludzi w iMessage są teraz transkrybowane na tekst. Można także nagrać wiadomość wideo lub audio, gdy ktoś nie odbierze połączenia FaceTime. FaceTime działa również na Apple TV dzięki funkcji Continuity.

W Wiadomościach aplikacje zostały przeniesione do nowego, schowanego interfejsu, aby uzyskać bardziej przejrzysty wygląd. Dostępna jest także nowa funkcja, która pozwala aby Twoi znajomi i rodzina mieli Cię na oku podczas podróży. Zameldowanie automatycznie powiadamia znajomych lub członków rodziny o przybyciu do miejsca docelowego. Lokalizacje można teraz udostępniać bezpośrednio z aplikacji Wiadomości.

Na czacie grupowym znajduje się strzałka nadrabiania zaległości. Dzięki niej można zobaczyć pierwszą wiadomość, której już nie odczytano. Wszystkie emotikony są teraz naklejkami. A korzystając z funkcji usuwania z tła w ‌iOS 17‌, można zamienić obiekt z dowolnego obrazu w naklejkę.

Dzięki StandBy, iPhone położony poziomo zamienia się w małe centrum domowe. Wyświetla informacje, takie jak kalendarz, czas, elementy sterujące domem i inne.

Widżety na ekranie głównym są interaktywne. AirDrop został ulepszony i dostępna jest funkcja NameDrop do szybkiego udostępniania kontaktów. Dwa iPhone’y trzymane razem, pozwolą aby rozpocząć sesję SharePlay. SharePlay współpracuje teraz również z CarPlay, dzięki czemu pasażerowie mogą odtwarzać swoją muzykę również w samochodzie.

Inne nowe funkcje obejmują aplikację do dziennika, która pojawi się jeszcze w tym roku. AirPlay w wybranych pokojach hotelowych, ulepszenia AirPods Pro 2 dzięki nowej funkcji Adaptive Audio, Mapy offline, Siri, oraz ulepszenia wyszukiwania i reflektor.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *