Home Newsy Instalatory starych wersji systemów macOS do pobrania!
Instalatory starych wersji systemów macOS do pobrania!
0

Instalatory starych wersji systemów macOS do pobrania!

0

Do pewnego momentu pobranie starszych wersji systemu macOS było praktycznie niemożliwe. Firma Apple robi wszystko, abyśmy zawsze korzystali z najnowszego oprogramowania, czyli w chwili obecnej – Cataliny, która ma mieszane opinie wśród użytkowników.

Oficjalnie, wszystkie stare wersje systemów macOS nie będą działać, ponieważ wygasły na nie certyfikaty bezpieczeństwa. Jednak stary instalator systemu macOS – będzie działać, trzeba wiedzieć tylko jak je pobrać.

Przez kilka lat Apple trzymało stare instalatory dla takich wersji jak El Capitan, Sierra i High Sierra w sklepie App Store, ale były one ukryte. Do ich pobrania, należało przeczytać dokumentację pomocy technicznej Apple, w której to znajdowały się linki, które otwierały dostęp do instalatorów w App Store.

W chwili obecnej sposób, który opisałem powyżej pozwala na uzyskanie dostępu do macOS Mojave. W przypadku Sierra, El Capitan lub Yosemite Apple nie zapewnia już łączy do App Store.

Link do Mojave

Link do High Sierra

Stare instalatory systemów macOS do pobrania!

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!