Home Newsy Sprzedaż iPhone’a 12 mini jest ponad oczekiwania Apple
Sprzedaż iPhone’a 12 mini jest ponad oczekiwania Apple
0

Sprzedaż iPhone’a 12 mini jest ponad oczekiwania Apple

0

Nowy raport stworzony przez Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) twierdzi, że sprzedaż najmniejszego i najtańszego iPhone’a z serii 12, jest ponad oczekiwania firmy Apple.

Według raportu, 5,4 calowy smartfon iPhone 12 mini zebrał jedynie 6% całkowitego obrotu sprzedaży iPhone’ów w październiku i listopadzie. Zainteresowanie najmniejszym reprezentantem serii 12, jest ponoć mniejsze niż przewidywano. Analityk Mike Levin spekuluje, że dzieje się tak dlatego, że iPhone XR kosztuje 499 USD, a iPhone 11 – 599 USD, co może być bardziej atrakcyjne dla niektórych kupujących:

„„Nowy iPhone mini najprawdopodobniej rozczarował Apple, bo tylko 6% sprzedaży w tym okresie” – powiedział Mike Levin, partner i współzałożyciel CIRP.  Ma większość tych samych funkcji, co inne modele iPhone’a 12, w mniejszej obudowie za 699 USD. Jego udział był nieco wyższy niż iPhone XR, wprowadzony na rynek w 2018 r. I obecnie wyceniony na 499 USD, roczny iPhone 11, który teraz sprzedaje za 599 USD, oraz iPhone SE drugiej generacji, który został wprowadzony na rynek w kwietniu 2020 r. Za 399 USD. Wygląda na to, że jego wyższa cena w porównaniu z tymi trzema modelami ograniczyła atrakcyjność iPhone’a 12 mini ”.”

Sprzedaż iPhone’a 12 mini jest ponad oczekiwania Apple

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *