Home Newsy Samsung rozpoczyna masową produkcję 14- i 16-calowych wyświetlaczy OLED
Samsung rozpoczyna masową produkcję 14- i 16-calowych wyświetlaczy OLED
0

Samsung rozpoczyna masową produkcję 14- i 16-calowych wyświetlaczy OLED

0

Samsung Display ogłosił w dniu dzisiejszym, że rozpoczął masową produkcję 14- i 16-calowych wyświetlaczy OLED do laptopów, a kluczową cechą paneli jest obsługa częstotliwości odświeżania do 90 Hz.

Samsung Display poinformował, że dostarcza panele OLED globalnym producentom, w tym ASUS, Lenovo, Dell, HP i Samsung Electronics, do użytku w laptopach, w tym niedawno ogłoszonych laptopach ASUS Zenbook i Vivobook Pro. Apple nie zostało wymienione jako klient, ale koreański serwis The Elec w zeszłym miesiącu poinformował, że Samsung Display przygotowuje swoje linie produkcyjne dla przyszłych MacBooków z wyświetlaczami OLED.

Apple wypuści przeprojektowane 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro z wyświetlaczami LCD, ale z podświetleniem mini-LED, które oferuje wiele takich samych zalet jak OLED. Biorąc pod uwagę, że duże wyświetlacze OLED są drogie w produkcji, być może Apple w końcu zaoferuje zarówno wersje mini-LED, jak i OLED MacBooka Pro, przy czym ta ostatnia technologia jest zarezerwowana dla droższych konfiguracji.

Samsung rozpoczyna masową produkcję 14- i 16-calowych wyświetlaczy OLED

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.