Profoto C1 i C1 Plus – profesjonalne, kompaktowe lampy studyjne dla smartfonowych fotografów
0

Profoto C1 i C1 Plus – profesjonalne, kompaktowe lampy studyjne dla smartfonowych fotografów

0

Współczesne smartfony wyposażane są w coraz lepszeaparaty fotograficzne, pozwalające utalentowanym fotografom na robienie naprawdę świetnych zdjęć. Ichpiętą achillesową są jednak zwyklewbudowane lampy błyskowe – a właściwie ich dość ograniczone substytuty. Firma Profoto zdecydowała się rozwiązać ten problem, projektując przenośne, kompaktowe lampy studyjne Profoto C1 i C1 Plus – idealne dla wszystkich użytkowników, którym zależy na doskonałej jakości zdjęć. Są kompaktowe, można nimi sterować z poziomu aplikacji i współpracują z całą gamą akcesoriów do modyfikowania światła.

„Od samego początku działalności Profoto zaangażowane jest w tworzenie doskonałego oświetlenia dla najlepszych fotografów na świecie. Na przestrzeni lat to wręcz obsesyjne zaangażowanie w produkcję znakomitego światła dedykowanego do każdego rodzaju fotografii, nie zmieniło się ani trochę. Tym, co się zmieniło, jest fakt, żeod dziś Profoto jest zaangażowane we wspieranie wszystkich twórców obrazów. Niezależnie od tego, jaki rodzajaparatuoni używają, czy jest to smartfon czy lustrzanka. Bowiem kluczem do tworzenia genialnych zdjęć jest świetne światło” – wyjaśniaAnders Hedebark, CEO Profoto

Profoto C1 oraz C1 Plus to kompaktowe (oba modele mieszczą się w dłoni), ale w pełni funkcjonalne, studyjne lampy do smartfona, które już za pomocą jednego błysku umożliwiają stworzenie profesjonalnie wyglądającego zdjęcia. Model C1 przeznaczony jest wyłącznie do współpracy ze smartfonami, zaś C1 Plus to lampa, będąca pełnoprawną częścią rodziny Profoto, gdyż poza możliwością wyzwalania jej z poziomu aparatów (wyzwalaczem Air Remote), umożliwia także wykorzystywanie kompatybilnych modyfikatorów Clic (narzędzi do kształtowania światła doskonale znanych użytkownikom lamp Profoto A1 czy A1X). Aby wygodniej pracować z C1 Plus, można zamontować ją na statywie.

Jak wszystkie produkty Profoto, również te przenośne nowości, zapewniają światło pozwalające na zarejestrowanie idealnego ujęcia, oferując jednocześnie użytkownikowi dowolne modyfikowanie ekspozycji, temperatury barwowej oraz mocy. Dzięki temu doświadczeni użytkownicy mogą idealnie planować swoje sesje i ujęcia, osiągając za każdym razem zamierzony efekt artystyczny. Mniej wprawni fotografowie z powodzeniem mogą używać lamp korzystając z trybu automatycznego – choć efekty takich sesji z pewnością zachęcą ich do eksplorowania bardziej zaawansowanych funkcji i osiągania coraz lepszych rezultatów.

 Zdaliśmy sobie sprawę, że istnieje wiele osób, które nie postrzegają siebie jako profesjonalnych fotografów. Są za to świetnymi twórcami obrazów, profesjonalnie wyglądających zdjęć, które tworzą w celu budowania swojej firmy i marki. Ludzie lubią blogerów i influencerów. W związku z tym opracowaliśmy gamę produktów Profoto C1 oraz nową i intuicyjną aplikację na smartfony Profoto Camera”– dodał Anders Hedebark.

Nowe lampywspółpracują ze smartfonami firmy Apple – użytkownicy mogą korzystać z dostępnej dla systemu aplikacji Profoto Camera, by modyfikować ustawienia lampy i światła. Co istotne, użytkownik może zrobić zdjęcia zarówno naciskając migawkę w smartfonie, jak i przycisk na lampie– co bardzo ułatwia zarejestrowanie idealnego ujęcia.

Dodajmy, że użytkownicy modelu C1 Plus mogą też zaopatrzyć się w cały zestaw akcesoriów pozwalających na dalsze rozszerzanie możliwości nowej lampy Profoto – w tym montowane magnetycznie (i zabezpieczane kliknięciem) filtry żelowe i plaster miodu do modelowania światłaProfoto Clic Grid & Gel Kit, a także Profoto Clic Creative Gel Kit (zmieniające temperaturę barwową).

 

Ceny nowych produktów:

 

Profoto C1 – 1290 zł

Profoto C1 Plus – 2149 zł

Profoto Clic Gel Rose Pink – 199 zł

Profoto Clic Gel Peacock Blue – 199 zł

Profoto Clic Gel  Yellow – 199 zł

Profoto Clic Grid – 199 zł

Clic Creative Gel Kit – 569 zł

Clic Grid & Gel Kit – 569 zł

Clic Gel Rose Pink – 199 zł

Clic Gel Peacock Blue – 199 zł

Clic Gel Scarlett – 199 zł

Clic Gel  Jade – 199 zł

Clic Gel  Yellow – 199 zł

Clic Gel  Light Lavender- 199 zł

Clic Gel Blue – 199 zł

Clic Gel Full CTO – 199 zł

Clic Gel Half Plus Green- 199 zł

Clic Gel Half CTO – 199 zł

Clic Gel Quarter CTO – 199 zł

Clic Gel  Quarter CTB – 199 zł

 

Oceń post
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *