0

Powrót do przyszłości JBL Authentics L16

0

JBL Authentics L16 jpg3
Widząc ten trójdrożny zestaw głośnikowy, koneser z łatwością dostrzeże czytelny trop, prowadzący do pokazanego w 1970 roku głośnika JBL Century L100. Nostalgia? Jeśli tak, to uzasadniona, bo L100 był sensacją i najlepiej sprzedającym się głośnikiem dekady. Authentics L16 ma dopiero wielką szansę nim zostać. Przynajmniej dla użytkowników smartfonów, tabletów, komputerów i odtwarzaczy multimedialnych.

Technologia Clari-Fi – oto powód, dla którego L16 jest dla tej grupy użytkowników elektroniki urządzeniem przełomowym. Poprawia ona skompresowane formaty audio, odzyskując wszystko to, co zostało uchwycone i zapisane podczas nagrania dźwięku, a potem utracone w kompresji. Ta nowatorska technologia Harmana jako pierwsza i jak dotąd jedyna nie działa po omacku – analizuje sygnał audio i dostosowuje poziom swej ingerencji do wielkości strat, spowodowanych przez kompresję.
Image - JBL_L16_Wood_Front_WHTbackground (Kopiowanie)
Potrafi w ten sposób wyczarować rozszerzenie pasma wysokich częstotliwości, wzmocnienie wokali, a nawet rozszerzenie sceny muzycznej, która odzyskuje swój przestrzenny charakter. To oczywiste, że system, dysponujący technologią, pozwalającą tak wiele wycisnąć z bezprzewodowych gadżetów, musi mieć wszystko, co pozwala się połączyć z każdym z nich.
JBL Authentics L16 jpg6
I rzeczywiście, Authentics L16 wyposażono w technologie AirPlay (dla iTunes i urządzeń iOS), DLNA (dla urządzeń z Androidem i Windows PC), oraz łączność Bluetooth, w tym funkcję szybkiego parowania urządzeń z Bluetooth za pomocą technologii Near Field Communication (NFC). Głośnik automatycznie, stosownie do potrzeb, dobiera format odtwarzania strumieniowego, upraszczając korzystanie z wszelkich urządzeń. Bezpłatna aplikacja JBL MusicFlow pozwala konfigurować system i sterować nim bezpośrednio z urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym iOS lub Android.
Image - JBL_L16_Wood_HeroHigh_WHTbackground (Kopiowanie)
Inspiracja JBL-owskim klasykiem sprzed czterech dekad przejawia się nie tylko w wyglądzie maskownicy. L16 ma solidną, drewnianą skrzynię pokrytą fornirem orzechowym? rzecz dziś prawie niespotykana. Taka skrzynia to nie tylko ozdoba ale i doskonałe pudło rezonansowe, które ma swój udział w jakości szerokopasmowego dźwięku o rozległej  scenie stereofonicznej w paśmie przenoszenia od 35 Hz do 35 kHz. Pracują nań optymalnie dobrane głośniki nisko- i wysokotonowe o mocy 6 x 50 W RMS oraz zaawansowana technologia cyfrowego przetwarzania dźwięku. Urządzenie nie zamyka się również na współpracę z kablowymi źródłami dźwięku. Ma w tym celu wejście stereo 3,5 mm, dwa gniazda USB, wejście gramofonowe RCA z przedwzmacniaczem oraz optyczne wejście cyfrowe umożliwiające podłączanie źródeł cyfrowych wysokiej rozdzielczości. Z USB jest i taki pożytek, że można przez nie ładować kompatybilne urządzenia przenośne.
JBL Authentics L16 – cena 4199 zł
 

DANE TECHNICZNE:

Głośniki wysokotonowe o średnicy 25 mm
Głośniki średniotonowe o średnicy 50 mm
Głośniki niskotonowe o średnicy 133 mm
Pasmo przenoszenia: 35 Hz – 35 kHz
Maksymalne ciśnienie akustyczne SPL: 108 dB w odległości 1 m
Stosunek sygnału do szumu (wejścia bezprzewodowe i analogowe): 92 dB
Stosunek sygnału do szumu (wejścia cyfrowe): 98 dB
Moc wzmacniacza: 6 x 50 W RMS
Zniekształcenia harmoniczne (THD) przy mocy znamionowej: < 0,1%
Formaty bezprzewodowego odtwarzania dźwięku: AirPlay, DLNA, Bluetooth
Złącza: 1 x stereo 3,5 mm, 2 x USB (typ A), 1 x wejście RCA gramofonowe MM/MC, 1 x optyczne wejście cyfrowe

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *