Home Newsy Pierwsze układy ARM mają zostać zaprezentowane przez Apple na tegorocznym WWDC
Pierwsze układy ARM mają zostać zaprezentowane przez Apple na tegorocznym WWDC
0

Pierwsze układy ARM mają zostać zaprezentowane przez Apple na tegorocznym WWDC

0

Według informacji uzyskanych od Bloomberga, firma apple ma podobno ogłosić przejście z układów Intela na układy ARM dla komputerów Mac już na tegorocznym wydarzeniu WWDC, które odbędzie się 22 czerwca.

Apple odniosło ogromne sukcesy, wykorzystujące niestandardowe procesory serii „A”, które od lat montowane są w iPhone’ach i iPadach. Dzięki tym czipom, mobilne urządzenia od wielu lat są najpotężniejsze na rynku, zostawiając tym samym konkurencje daleko w tyle. Teraz Apple chce to samo osiągnąć w MacBookach, a następnie w komputerach stacjonarnych. Bloomberg uważa, że Apple planuje ogłosić przejście na tegorocznym evencie WWDC, aby dać czas developerom na przygotowanie odpowiednich aplikacji, gdy pierwsze Maci od Apple zostaną dostarczone w 2021 roku.

Przejście z Intela na ARM powinno poprawić ogólną wydajność i wydłużyć czas pracy na baterii. Tym samym produkcja ma kosztować Apple mniej pieniędzy za każdorazową jednostkę. Dzisiejszy raport Bloomberga mówi, że układy ARM od Apple oferują znaczny wzrost wydajności obliczeń GPU i sztucznej inteligencji.

Pierwsze układy ARM mają zostać zaprezentowane przez Apple na tegorocznym WWDC

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!