Home Newsy Philips OLED+936 wygrywa ślepy test z udziałem ekspertów
Philips OLED+936 wygrywa ślepy test z udziałem ekspertów
0

Philips OLED+936 wygrywa ślepy test z udziałem ekspertów

0

Eksperci serwisu AV Forums po raz kolejny nagrodzili telewizor marki Philips TV & Sound w ślepym teście porównawczym. Spośród czterech flagowych modeli OLED oferowanych przez wiodących producentów rynkowych telewizor Philips OLED+936 zwyciężył pod względem jakości obrazu. Test został przeprowadzony w połowie listopada w legendarnym Abbey Road Studios w Londynie.

 Model Philips OLED+936 otrzymał najwyższe noty w ślepym teście porównawczym z udziałem 27 członków specjalistycznego serwisu AV Forums. Eksperci oceniali cztery flagowe telewizory z oferty wiodących producentów: Sony A90J, Panasonic HZ2000, LG G1 oraz właśnie Philips OLED+936. Celem sesji, która odbyła się w legendarnym londyńskim Abbey Road Studios, było bezpośrednie porównanie technologii przetwarzania obrazu 65-calowych modeli OLED z 2021 roku.

 

W celu zapewnienia obiektywnego przebiegu głosowania wszystkie telewizory zostały zakupione w sklepie detalicznym. Następnie zasłonięto logotypy oraz inne cechy szczególne sprzętu, tak aby żaden z ekspertów nie wiedział, na który model głosuje.

Przed rozpoczęciem testów urządzenia zostały niezależnie skalibrowane do tego samego standardu przez ekspertów z zespołu redakcyjnego AV Forums. Takie podejście pozwoliło zminimalizować wpływ wybranych przez producenta opcji wyświetlania na ocenę, a także uwypuklić różnice w technologiach stosowanych przez poszczególne marki.

Po zsumowaniu wyników z obu etapów testów, model Philips OLED+936 zajął pierwsze miejsce z 36 proc. głosów, zaś na drugiej pozycji uplasował się Panasonic HZ2000 z 23 proc. głosów. 

W tym roku Philips 65OLED+936 został doceniony również przez inne grono ekspertów. Jury EISA przyznało temu modelowi tytuł Home Theatre TV of the Year 2021-2022.

Philips OLED+936 wygrywa ślepy test z udziałem ekspertów

5/5 - (1 vote)
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *