Home Newsy Nowy patent Apple na „zdalne grupowe selfie” – o co chodzi?
Nowy patent Apple na „zdalne grupowe selfie” – o co chodzi?
0

Nowy patent Apple na „zdalne grupowe selfie” – o co chodzi?

0

Co jakiś czas dochodzą do nas głosy, że firma Apple uzyskała kolejny patent. Najnowsze informacje donoszą, że Apple uzyskało patent na oprogramowanie, które generuje „syntetyczne grupowe selfie”.

Ma to być metoda/sposób na wykonanie grupowego zdjęcia w mediach społecznościowych za pomocą dedykowanego do tego celu oprogramowania lub aplikacji. Wszystko po to, aby było to możliwe do wykonania zdalnie.

Zgodnie ze zgłoszonym patentem, użytkownik iPhone’a może zaprosić innych użytkowników jabłkowych smartfonów do wzięcia udziału w grupowym selfie. Takie zdjęcie może obejmować jakieś fotografie, przechwycone wideo lub obraz przesłany strumieniowo na żywo, które następnie za sprawą oprogramowania zostanie ułożone w jedno „selfie”. Użytkownicy mogą zapisać wykonaną fotografię, a użytkownik, który jest prekursorem wykonania tegoż selfie, może zmodyfikować zdjęcie, na przykład ustawiając swoją osobę w innej pozycji w grupie.

Oto jakby to miało wstępnie wyglądać:

Nowy patent Apple na „zdalne grupowe selfie” – o co chodzi?

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!