Nowy pakiet iLife '11
0

Nowy pakiet iLife '11

0

W każdym nowym komputerze Mac otrzymamy rozbudowany pakiet iLife ?11, służący do manipulacji mediami cyfrowymi.

Przy pomocy pakietu w jeszcze łatwiejszy sposób możemy zarządzać zdjęciami i edytować je, tworzyć projekcje wideo, lub muzykę.

Służą do tego 3 aplikacje, wchodzące w skład pakietu.

iPhoto ?11 pozwala nam na przeglądanie zdjęć z wykorzystaniem całej przestrzeni ekranu. Właśnie maksymalnym wykorzystaniem jego powierzchni szczególnie szczyci się nowy program. Wirtualna – tablica korkowa – pozwala nam na umieszczanie zdjęć nawet przy samej krawędzi ekranu. Dzięki temu możemy zarządzać jeszcze większą ilością plików jednocześnie. Pasek obsługi zdjęć umieszczony jest na samym dole w ten sposób, aby zająć jak najmniej miejsca.

Kolejną aplikacją jest iMovie ?11.

Pozwala nam na przetrzymywanie, archiwizowanie i tworzenie nagrań wideo. Przy jej pomocy możemy łączyć zapisane filmy, i nadawać im specjalne efekty. Początkujący filmowcy mogą montować całe filmy, łącznie ze ścieżką dźwiękową, tworzyć do nich trailery, a następnie udostępniać w serwisie CNN iReport.

Program GarageBand ?11 służy do tworzenia muzyki.

Program pomoże nam w nauce gry na gitarze, czy instrumentach klawiszowych. Za jego pomocą możemy również tworzyć własną muzykę, montować ją i nadawać rytm. Możemy przeciągać, wydłużać, skracać i powtarzać wybrane nuty, aż do uzyskania idealnego efektu. Program pomoże nam stworzyć dokładnie taką muzykę, jaka powstaje w naszej wyobraźni.

Pakiet iLife obecny jest w komputerach MAC?a już od dłuższego czasu, ale ciągle jest powiększany i udoskonalany. Dzięki temu każdy może w nim znaleźć coś dla siebie, a korzystanie z niego jest coraz prostsze.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *