Nowy MacBook Air z chipem 3 nm M3 ma zostać wprowadzony na rynek w drugiej połowie 2023 roku
0

Nowy MacBook Air z chipem 3 nm M3 ma zostać wprowadzony na rynek w drugiej połowie 2023 roku

0

Apple planuje wypuścić nowego MacBooka Air w drugiej połowie 2023 roku. Plotki sugerują, że może być wyposażony w chip 3 nm. Ten układ byłby prawdopodobnie układem Apple M3 nowej generacji. Oferowałby on wyższą wydajność i lepszą efektywność energetyczną w porównaniu z obecnymi układami Apple 5 nm.

„Łańcuch dostaw jest bardziej skoncentrowany na tańszym MacBooku Air, który ma zostać zaktualizowany w drugiej połowie 2023 roku i może być wyposażony w procesor 3 nm”. Poinformowano o tym w raporcie, powołując się na źródła branżowe. Jednak raport nie zawiera żadnych dodatkowych informacji na temat MacBooka Air ani bardziej szczegółowych ram czasowych premiery.

Partner firmy Apple w zakresie produkcji chipów, TSMC, rozpoczął masową produkcję chipów 3 nm pod koniec grudnia. Układ M3 w następnym MacBooku Air może być jednym z pierwszych układów 3 nm firmy Apple.

Niedawno Ming-Chi Kuo, twierdził, że 14-calowy i 16-calowy MacBook Pro również zostanie zaktualizowany o chipy 3 nm M3 Pro i M3 Max w 2024 roku. Byłby to znany wzorzec dla Apple. Chipy M1 i M2 zadebiutowały w MacBooku Air, a później wersje Pro i Max tych układów w MacBooku Pro.

Obecny MacBook Air z układem M2 został wydany w lipcu. Oczywiście ma on zupełnie nowy wygląd z wycięciem w wyświetlaczu, ładowaniem MagSafe, kamerą 1080p i nie tylko. Dodatkowo Apple kontynuuje również sprzedaż MacBooka Air z chipem M1.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.