Home Newsy Nowy iPad Pro już oficjalnie zaprezentowany!
Nowy iPad Pro już oficjalnie zaprezentowany!
0

Nowy iPad Pro już oficjalnie zaprezentowany!

0

Długo wyczekiwany iPad Pro w końcu został oficjalnie zaprezentowany. Odbyło się to bez większych zapowiedzi, z pewnością dlatego, że miał zostać zaprezentowany na marcowej konferencji, która została odwołana z powodu zagrożenia spowodowanego przez koronawirus.

Nowy iPad Pro jest napędzany nowym układem A12Z Bionic, co czyni go jeszcze szybszym, lepszym i wydajniejszym niż większość laptopów z systemem Windows. Fakt wspomnienia o tym zupełnie mnie nie dziwi, ponieważ już iPhone’y potrafią być szybsze niż wiele laptopów dostępnych na rynku.

Kolejną nowością jest zmieniony układ kamer, w którym oprócz standardowego obiektywu 12 MP znalazł się także obiektyw szerokokątny, który znamy z iPhone’a 11. Największą nowości, o której przez ostatnie miesiące było głośno, to LiDAR Scanner, który dostarcza możliwości wykrywania głębokości cięcia krawędzi. System umożliwi twórcom aplikacji AR na jeszcze większe pole do popisu, niż kiedykolwiek wcześniej.

Rozmiarami nowy iPad Pro nie różni się niczym od poprzedniego wcielenia – znów otrzymujemy wyświetlacz Liquid Retina w rozmiarach 11 cali, jak i 12,9 cali. Wyświetlacza wciąż oferują wysoką częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz, co gwarantuje płynne animacje i o wiele bardziej komfortowe korzystanie z urządzenia, niż standardowe 60 Hz.

Firma Apple wprowadziła dziś także nową klawiaturę Magic Keyboard dedykowaną dla iPada Pro. Dzięki pływającej konstrukcji z płynną regulacją kąta, podświetlanej klawiatury i gładzika klawiatura Magic Keyboard zapewnia najlepsze pisanie na iPadzie. Magic Keyboard będzie można kupić w maju.

Cena nowego iPada Pro w rozmiarze 11 cali zaczyna się od 3899 zł w wersji bez obsługi LTE i 128 GB pamięci wewnętrznej. Cena wersji 12,9 cali zaczyna się od 4899 zł za wersję bez LTE i 128 GB pamięci wbudowanej.

Nowy iPad Pro już oficjalnie zaprezentowany!

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl