Home Newsy Nowa funkcja w iOS zamazuje nagie zdjęcia
Nowa funkcja w iOS zamazuje nagie zdjęcia
0

Nowa funkcja w iOS zamazuje nagie zdjęcia

0

Najnowsza wersja beta systemu iOS 15.2 dodaje funkcję bezpieczeństwa komunikacji do aplikacji Wiadomości. Funkcja opt-in ma na celu ochronę dzieci przed nieodpowiednimi obrazami poprzez skanowanie przychodzących i wychodzących zdjęć w poszukiwaniu materiałów o charakterze jednoznacznie seksualnym.

Wszelkie obrazy zgodne z tym opisem są zamazane, a dziecko zostanie ostrzeżone o jego zawartości i poinformowane, że może ich nie oglądać. Funkcja, która jest powiązana z istniejącym systemem Family Sharing firmy Apple , ma również na celu udostępnienie dzieciom dotkniętym chorobą zasobów w celu uzyskania pomocy.

Wersja funkcji wydana w najnowszej wersji beta systemu iOS 15.2 ma jedną zasadniczą różnicę w porównaniu z tym, co Apple pierwotnie ogłosił w sierpniu: nie będzie wysyłać powiadomień do rodziców, jeśli dziecko zdecyduje się wyświetlić zdjęcie o charakterze erotycznym.

Nowa funkcja w iOS zamazuje nagie zdjęcia

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *