Home Newsy Nowa aplikacja badawcza od Apple, która pozwala zapisać się na 3 badania zdrowotne!
Nowa aplikacja badawcza od Apple, która pozwala zapisać się na 3 badania zdrowotne!
0

Nowa aplikacja badawcza od Apple, która pozwala zapisać się na 3 badania zdrowotne!

0

W USA Apple udostępniło dziś nową aplikację badawczą, która umożliwia użytkownikom zapisanie się na trzy badania zdrowotne

Są to kolejno:

  • Apple Women’s Health Study (skupia się na cyklach menstruacyjnych i ich związku ze zdrowiem kobiet)
  • Apple Heart and Movement Study ( w jakim stopniu jakość i ilość ruchu danej osoby może mieć wpływ na jej aktualny wygląd  i przyszły stan zdrowia)
  • Apple Hearing Study (wpływ dźwięku na zdrowie naszego słuchu i poziom stresu)

Nie od dziś wiemy, że firma Apple stawia na zdrowie i robi wiele rzeczy, abyśmy żyli zdrowiej i przede wszystkim o siebie dbali.

Aplikacja dostępna jest na iPhone’y i Apple Watch’e. Rejestruje ona codzienne aktywności, treningi i wydarzenia w jakich bierzemy udział. Apple zastrzega się również, że dane użytkowników nie będą rozpowszechniane. Wszystkie badania prowadzone są we współpracy z „wiodącymi instytucjami akademickimi i badawczymi”, twierdzi Apple.

„Uczestnicy aplikacji Research mają możliwość wywarcia ogromnego wpływu, który może prowadzić do nowych odkryć i pomóc milionom prowadzić zdrowsze życie”, powiedział dyrektor operacyjny Apple Jeff Williams w oświadczeniu.

Nie wiemy natomiast kiedy Aplikacja trafi do polski – mam tylko nadzieje, że stanie się to jak najszybciej, ponieważ cały projekt wygląda naprawdę ciekawie!

Nowa aplikacja badawcza od Apple, która pozwala zapisać się na 3 badania zdrowotne!

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!