Home Newsy Niemiecki rząd chce, aby Apple oferowało aktualizacje do iPhone’a przez 7 lat
Niemiecki rząd chce, aby Apple oferowało aktualizacje do iPhone’a przez 7 lat
0

Niemiecki rząd chce, aby Apple oferowało aktualizacje do iPhone’a przez 7 lat

0

Firma Apple znana jest z faktu, iż jako jedyny producent smartfonów i urządzeń mobilnych, oferuje bardzo długie wsparcie posprzedażowe. Mowa tu oczywiście o nowych aktualizacjach, gdzie nawet iPhone’y i iPady sprzed czterech, czy pięciu lat otrzymują bezpłatne aktualizacje.

Producenci smartfonów, w tym Apple, powinni być zobowiązani do dostarczania łatek bezpieczeństwa i części zamiennych do iPhone’ów i innych urządzeń przez siedem lat, zgodnie z propozycją rządu niemieckiego skierowaną do Unii Europejskiej. 

Niemiecki rząd federalny rozpoczął negocjacje z Komisją Europejską w sprawie zmiany propozycji dotyczących naprawy i serwisowania smartfonów i tabletów. Podczas gdy Komisja Europejska stara się nakłonić producentów urządzeń do oferowania części i wsparcia przez pięć lat, Niemcy chcą zrobić więcej.

Oprócz dodatkowej żywotności Niemcy chcą, aby producenci oferowali części zamienne po „rozsądnej cenie”. Obejmuje to wymaganie od dostawców publikowania cen części zamiennych, a nie zwiększania kosztów w czasie.

Niemiecki rząd chce, aby Apple oferowało aktualizacje do iPhone’a przez 7 lat

5/5 - (1 vote)
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *