Home Newsy Niektóre części z iPhone’a 8 można użyć w nowym iPhonie SE
Niektóre części z iPhone’a 8 można użyć w nowym iPhonie SE
0

Niektóre części z iPhone’a 8 można użyć w nowym iPhonie SE

0

Wiele mówi się o tym, że nowy iPhone SE to najzwyklejsze ulepszenie iPhone 8. Recykling pełną parą? Zależy jak na to spojrzeć. Standardowo jak przystało na iFixit, wzięli oni na warsztat nowego iPhone’a SE 2020 i sprawdzili „co w trawie piszczy”.

Jak się okazuje, według porównań iPhone’a SE do iPhone’a 8 przez iFixit, można bez problemu podmienić wiele elementów wewnątrz pomiędzy dwoma smartfonami. Zarówno kamery, zestaw wyświetlacza (w tym mikrofon i czujnik zbliżeniowy), szuflada karty SIM i silnik Taptic Engine będą działały w nowszym modelu. Istnieje jednak kilka zmian, które odróżniają te dwa modele, poza samym procesorem, co jest oczywiste.

Nie możemy podmienić przycisku Touch ID z innego telefonu, ponieważ jest on przypisany do płyty głównej, ale to już jest standardem w Apple od dłuższego czasu. Kolejną rzeczą jest bateria – należy zapomnieć o podmianie baterii na tą z iPhone’a 8 – SE używa nowego złącza.

Źródło: iFixit

Niektóre części z iPhone’a 8 można użyć w nowym iPhonie SE

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!