Home Newsy Netatmo prezentuje inteligentny termostat modulacyjny dla kotłów OpenTherm
Netatmo prezentuje inteligentny termostat modulacyjny dla kotłów OpenTherm
0

Netatmo prezentuje inteligentny termostat modulacyjny dla kotłów OpenTherm

0

Netatmo, jeden z liderów w dziedzinie rozwiązań dla inteligentnego domu, wprowadził do oferty Inteligentny Termostat Modulacyjny. Dzięki funkcji Auto-Adapt i zgodności ze standardem wymiany danych OpenTherm termostat precyzyjnie reguluje parametry, w zależności od temperatury na zewnętrz i charakterystyki cieplnej mieszkania.

Inteligentny Termostat Modulacyjny do zdalnego sterowania ogrzewaniem

Do zdalnej obsługi urządzenia służy aplikacja Legrand Home + Control. Dzięki niej użytkownik może z dowolnego miejsca regulować ogrzewanie za pomocą smartfona lub tableta. W ten sposób jest w stanie nagrzać dom, gdy dzieci wracają wcześniej ze szkoły lub włączyć ogrzewanie tuż przed powrotem z wakacji.

Oprócz zdalnej konfiguracji, ogrzewanie można również regulować ręcznie – bezpośrednio na termostacie.

Inteligentny Termostat Modulacyjny umożliwia optymalne ogrzewanie domu jedynie wtedy, gdy jest to konieczne. Dzięki mechanizmowi OpenTherm zmienia on temperaturę wody w obiegu grzewczym w celu jak najlepszego wykorzystania mocy kotła z palnikiem modulacyjnym.

Dodatkowa oszczędność i komfort zapewnione są dzięki funkcji tworzenia harmonogramu ogrzewania w aplikacji Home + Control, dostosowanego do trybu życia mieszkańców. Scenariusz powstaje na bazie odpowiedzi na pięć pytań dotyczących zwyczajów domowników. Dzięki temu termostat automatycznie reguluje ogrzewanie, gdy rodzina wyjeżdża do pracy, a wieczorem włącza je z wyprzedzeniem, by zapewnić powrót do ciepłego domu. Dostępne są również tryby Poza domem i Ochrona przed zamarzaniem, które automatycznie sterują ogrzewaniem, gdy użytkownik jest nieobecny przez kilka dni.

Dzięki funkcji Auto‐Adapt termostat analizuje efektywność izolacji domu i mierzy temperaturę na zewnątrz. Zgodność ze standardem OpenTherm umożliwia automatyczne wyliczanie czasu wymaganego do uzyskania pożądanej temperatury. W ten sposób dom będzie nagrzany na czas, bez nadmiernego zużycia energii.

Cena i dostępność

Inteligentny Termostat Modulacyjny jest dostępny w ofercie certyfikowanych sprzedawców i dostawców energii oraz na stronie www.netatmo.com, w sugerowanej cenie detalicznej 1119,99 zł.

Netatmo prezentuje inteligentny termostat modulacyjny dla kotłów OpenTherm

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *