Netatmo – Inteligentna Kamera Domowa już kompatybilna z HomeKit
0

Netatmo – Inteligentna Kamera Domowa już kompatybilna z HomeKit

0

Najnowsza aktualizacja oprogramowania Inteligentnej Kamery Domowej Netatmo (Welcome) wprowadza oczekiwane przez użytkowników wsparcie dla HomeKit. Wśród nowych funkcji jest między innymi sterowanie kamerą za pomocą komend głosowych.

Pełna integracja z HomeKit i kontrola za pomocą Siri

Udostępniona dziś aktualizacja trafi w listopadzie do wszystkich kamer, w tym już zainstalowanych, w trybie OTA (over-the-air). Dzięki niej użytkownicy będą mogli w pełni zintegrować urządzenie ze środowiskiem inteligentnego domu opartego na Apple HomeKit. Nowy firmware oznacza, że Inteligentną Kamerę Domową od Netatmo będzie można sterować poprzez polecenia głosowe wydawane asystentowi Siri. Dodano również wsparcie dla szeregu programowalnych scenariuszy HomeKit. Przykładowo, kamera będzie teraz mogła sterować oświetleniem w zależności od tego, czy ktoś znajduje się w danym pomieszczeniu

Kamera, która rozpoznaje domowników

Inteligentna Kamera Domowa Netatmo to nowoczesne rozwiązanie służące do monitoringu wewnątrz domu z możliwością zdalnego podglądu w dowolnym momencie. Jej szczególną cechą jest funkcja rozpoznawania poszczególnych domowników poprzez uczenie się ich twarzy. Jeżeli kamera wykryje obecność nieznanej osoby, właściciel zostanie automatycznie powiadomiony zdjęciem oraz filmem wysłanym na smartfona .

Urządzenie może być również interesującym wyborem dla osób, które wychodząc do pracy zostawiają w domu psa lub kota – umożliwia bowiem zdalne obserwowanie tego, co ten robi podczas naszej nieobecności.

Kamera jest niewielka, solidna i zaprojektowana w minimalistycznym stylu. Stworzona zgodnie z filozofią „podłącz i zapomnij”, jest łatwa w konfiguracji oraz obsłudze.

Inteligentna Kamera Domowa Netatmo (Welcome) jest dostępna w Polsce w wybranych sklepach. Jej sugerowana cena detaliczna to 899 złotych.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *