Home Newsy Najpopularniejsze scenariusze Smart Home: oświetlenie, ogrzewanie i kontrola zużycia prądu
Najpopularniejsze scenariusze Smart Home: oświetlenie, ogrzewanie i kontrola zużycia prądu
0

Najpopularniejsze scenariusze Smart Home: oświetlenie, ogrzewanie i kontrola zużycia prądu

0

Za sprawą routera FRITZ!Box, stanowiącego centrum domowej sieci, oświetlenia LED, sterownika grzejnika, przełącznika i inteligentnej wtyczki, możemy korzystać z najpopularniejszych zastosowań inteligentnego domu Smart Home: oświetlenia, ogrzewania i kontroli zużycia prądu. Warto wiedzieć przy tym, że z routerem FRITZ! można również zintegrować urządzenia innych producentów rozwiązań Smart Home – od czujników ruchu, po domofon i rolety. Tchnienie wiosny, poranny rozruch, e-mobilność, inteligentny majsterkowicz i przełącznik wszystkiego – pięć poniższych scenariuszy ilustruje, co można osiągnąć dzięki rozwiązaniom FRITZ!.

Tchnienie wiosny
Wkrótce ogrzewanie i oświetlenie będą nam potrzebne tylko wieczorem, po coraz późniejszym zachodzie słońca. Dzięki funkcji tworzenia szablonów ustawień Smart Home we FRITZ!Box możliwe jest automatyczne włączanie i wyłączanie grzejników, oświetlenia i wszelkich urządzeń zasilanych energią elektryczną. Użytkownicy mogą samodzielnie konfigurować harmonogramy lub sterować urządzeniami ręcznie, za pomocą aplikacji FRITZ!App Smart Home.

Potrzebne produkty: router FRITZ!Box ze stacją bazową DECT, inteligentna żarówka FRITZ!DECT 500, sterownik ogrzewania FRITZ!DECT 301, inteligentne gniazdka FRITZ!DECT 200/210, aplikacja do sterowania FRITZ!App Smart Home i kompatybilne urządzenia, np. czujniki ruch

Poranny rozruch – aromatyczna kawa i ciepła łazienka
Poranna kawa jest gotowa, kuchnia i łazienka są przyjemnie ciepłe, a za oknem wstaje dzień. Oto gdzie inteligentni pomocnicy FRITZ! wchodzą do gry. Dzięki inteligentnym wtyczkom FRITZ!DECT 200 i 210 kawa jest gotowa o ustalonej porze, a sterowniki grzejników dbają o to, by w łazience i kuchni panowała idealna temperatura. Dodatkowo sterowane lampy i rolety automatycznie wpuszczą do domu światło dzienne, co usprawni wykonanie porannych czynności.

Potrzebne produkty: router FRITZ!Box ze stacją bazową DECT, inteligentna żarówka FRITZ!DECT 500, sterownik ogrzewania FRITZ!DECT 301, inteligentne gniazdka FRITZ!DECT 200/210, aplikacja FRITZ!App Smart Home i kompatybilne rolety.

Inteligentny majsterkowicz
Garaż, poddasze lub piwnica to idealne miejsce na majsterkowanie, sztukę i rzemiosło. Pomieszczenie warto ogrzać za pomocą sterowanego grzejnika, a przestrzeń roboczą oświetlić żarówką LED. Produkty FRITZ!DECT mogą być włączane i wyłączane w zależności od temperatury, na przykład aby zapobiec zamarzaniu wody i innych płynów. Na wyświetlaczu inteligentnego przełącznika można nawet sprawdzić wilgotność powietrza w otoczeniu. Dzięki zintegrowaniu z siecią domową dzwonka do drzwi, już nigdy nie przegapisz gościa lub kuriera, nawet gdy zaszyjesz się w garażu.

Potrzebne produkty: router FRITZ!Box ze stacją bazową DECT, inteligentna żarówka FRITZ!DECT 500, sterownik ogrzewania FRITZ!DECT 301, inteligentne gniazdka FRITZ!DECT 200/210, aplikacja FRITZ!App Smart Home.

Najpopularniejsze scenariusze Smart Home: oświetlenie, ogrzewanie i kontrola zużycia prądu

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!