Najlepsze darmowe aplikacje do tworzenia pokazów slajdów na iPhone’a i iPada

Najlepsze darmowe aplikacje do tworzenia pokazów slajdów na iPhone’a i iPada
0

Najlepsze darmowe aplikacje do tworzenia pokazów slajdów na iPhone’a i iPada

Domyślna aplikacja Zdjęcia na iOS ma opcję szybkiego tworzenia pokazów slajdów z ulubionych zdjęć i filmów.

 

Jednak funkcja ta jest bardzo prosta. Możesz wybrać tylko jeden z kilku motywów,  muzykę i dostosować szybkość. Niema możliwości zapisu pokazu slajdów, ani udostępnienia go znajomym.

Chcesz stworzyć pokazy slajdów ze zdjęciami, które zrobią wrażenie na innych? Potrzebujesz do tego dedykowanych aplikacji do tworzenia pokazów slajdów, które dodatkowo są za darmo. Wyposażone są w filtry i efekty, które umożliwiają ciekawe i twórcze układanie zdjęć i filmów.

 

Animoto jest popularnym internetowym narzędziem do tworzenia niesamowitych pokazów slajdów zdjęć i filmów. Na szczęście ta aplikacja jest również dostępna na urządzenia z iOS i jest to jedna z najlepszych aplikacji, które pomogą Ci zmienić twoje zdjęcia w ciekawe pokazy slajdów w kilka minut.

Animoto pozwoli Ci wybrać Twoje zdjęcia, filmy, muzykę, podobnie jak inne aplikacje. Stylowe przejścia i animacje znacznie wykraczają poza to, co zapewniają inni. Aplikacja ma ponad 100 stylów i rosnącą bibliotekę licencjonowanych piosenek, dzięki czemu można stworzyć własny pokaz slajdów.

Każdy styl ma własną domyślną muzykę, ale możesz także dodać muzykę z biblioteki iTunes lub przesłać własną. Warto również zauważyć, że wbudowana muzyka z indywidualnymi motywami sprawi, że animacje i przejścia będą zsynchronizowane z muzyką.

Aplikacja umożliwia również oznaczenie określonych zdjęć jako polecane, dzięki czemu będą wyświetlane nieco dłużej niż inne slajdy. Podstawowa wersja Animoto jest darmowa i pozwala na dodawanie 12 zdjęć. W przypadku wersji premium możesz tworzyć filmy do 10 minut, dodawać dłuższe klipy i korzystać z zaawansowanych funkcji pulpitu.

 

Flipagram to aplikacja do edycji wideo na Instagramie. Pozwala tworzyć filmy w stylu pokazu slajdów i udostępniać je prywatnie znajomym lub innym użytkownikom społeczności.

Aby rozpocząć pokaz slajdów, możesz przesłać zdjęcia lub pliki wideo z rolki aparatu, nagrywać bezpośrednio za pomocą kamery w aplikacji lub zaimportować z Instagrama, Facebooka lub Twittera. Aplikacja posiada przejrzysty i piękny edytor, który umożliwia łatwe łączenie zdjęć, filmów, efektów i muzyki. Użytkownicy mogą dostosowywać prędkość, dodawać filtry, zmieniać układ i powiększać/przycinać filmy oraz zdjęcia.

Flipagram posiada sporo plusów, ale ma też swoje wady. Przejścia nie są zbyt płynne. Bezpłatna muzyka jest dostępna tylko w 30-sekundowych klipach. Możesz jednak przesłać własną bibliotekę.

Najlepsze darmowe aplikacje do tworzenia pokazów slajdów na iPhone’a i iPada

SlideLab to podstawowa aplikacja do pokazu slajdów, która zamienia zdjęcia w piękne prezentacje wideo. Za pomocą kilku kliknięć możesz zacząć wybierać spośród dziesiątek filtrów i efektów. Dźwięki można dodawać bezpośrednio z listy odtwarzania lub za pośrednictwem aplikacji, ale nie można dodawać filmów ani muzyki z iTunes.

Jeśli szukasz aplikacji do pokazu slajdów na Instagramie to SlideLab będzie idealnym wyborem. Aplikacja ma funkcję, która automatycznie dostosowuje długość slajdów do tej która jest wymagana w serwisach Instagram i Vine. W przeciwieństwie do innych aplikacji, które posiadają abonament, tutaj wystarczy zapłacić 8,99 zł, aby pozbyć się znaku wodnego.

 

iMovie video editor by Apple

Jest to jedna z niewielu aplikacji natywnych, którą Apple wykonało całkiem dobrze. iMovie to prosty edytor wideo, który można wykorzystać do tworzenia pokazów slajdów – wystarczy wybrać zdjęcia zamiast filmów. Na osi czasu możesz przesuwać klipy, aby zmieniać ich kolejność lub przeciągać je do krawędzi, aby dostosować czas ich wyświetlania. Filmy i nagrany dźwięk oraz efekty dźwiękowe można dodać do pokazu slajdów.

W iMovie nie możesz mieć więcej niż jednego utworu jako muzyki w tle. Jeśli wybierzesz przejścia, uzyskasz ten sam efekt na wszystkich slajdach w zależności od wybranego motywu, a do wyboru będzie tylko 8.

Najlepsze darmowe aplikacje do tworzenia pokazów slajdów na iPhone’a i iPada

FilmoraGo łączy w sobie łatwość użycia z wysoce konfigurowalnymi funkcjami, wszystkie starannie upakowane w darmową aplikację. Oferuje obszerną kolekcję gotowych motywów, filtrów i ciekawych efektów wizualnych, takich jak odtwarzanie od tyłu, zwolnione tempo i przyspieszenie.

Zdjęcia i filmy można łączyć z opcją zastosowania unikalnych przejść, dźwięków i muzyki. FilmoraGo umożliwia także szybkie udostępnianie pokazów slajdów na Facebooku, Instagramie, WhatsAppie, YouTubie i Vimeo – ogromny plus dla użytkowników, którzy korzystają z mediów społecznościowych.

 

PicPlayPost ma płynny interfejs i zautomatyzowaną funkcję, która natychmiastowo wyświetla pokazy slajdów dla tych, którzy nie mają czasu na edycję. Po prostu wybierz to co chcesz dodać, a aplikacja połączy to ze sobą i stworzy pokaz slajdów w wysokiej rozdzielczości.

Oczywiście wciąż jest możliwa personalizacja i można stworzyć projekty z różnymi efektami i przejściami. PicPostPlay to naprawdę wyjątkowa aplikacją, gdyż oferuje szerokie wsparcie multimedialne. Nie tylko możesz dodawać zdjęcia, filmy i dźwięki, ale także GIF-y i kolaże.

Każdy projekt może pomieścić do 9 slajdów, a jego maksymalny czas to 10 minut. Jedyną wadą tej bezpłatnej aplikacji jest to, że pokazy slajdów zawierają znaki wodne.

 

Najlepsze darmowe aplikacje do tworzenia pokazów slajdów na iPhone’a i iPada

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *