Home Newsy MacBook jako ładowarka indukcyjna? Kolejny patent Apple
MacBook jako ładowarka indukcyjna? Kolejny patent Apple
0

MacBook jako ładowarka indukcyjna? Kolejny patent Apple

0

Apple nie próżnuje i dość często patentuje jakieś swoje mniej lub bardziej abstrakcyjne rozwiązania. Spora ich część jednak nigdy nie przedostaje się nawet do fazy testów, nie pisząc już o praktycznym użytku. Wśród rozwiązań zgłoszonych do urzędu znajdują się jednak takie, na które poczekałoby wielu użytkowników.

Przykładem powyższego może być najnowsza dokumentacja złożona przez Apple do amerykańskiego Biura Patentów i Znaków Towarowych. Opisuje ona technologię, która umożliwiałaby ładowanie bezprzewodowe jednego urządzenia Apple przez inne. Mowa tu nie tylko o komputerach ale również tabletach, czy smartfonach.

Byłoby to możliwe dzięki umieszczeniu pod obudową jabłkowego sprzętu specjalnych cewek, które nie tylko potrafią odbierać energię ale również ją przesyłać. Dzięki temu iPhone’a można byłoby ładować kładąc go na obudowie MacBooka, lub jabłkowy zegarek na iPadzie. Rozwiązanie z pewnością przypadłoby do gustu osobom często przemieszczającym się, które nie musiały by już zabierać ze sobą starty przewodów i zasilaczy.

Źródło: Patently Apple

 

MacBook jako ładowarka indukcyjna? Kolejny patent Apple

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *