Kilka powodów, przez które bateria Twojego iPhone’a tak szybko się wyczerpuje

Kilka powodów, przez które bateria Twojego iPhone’a tak szybko się wyczerpuje

0

Szybko wyczerpująca się bateria telefonu to nic miłego, zwłaszcza gdy jesteśmy poza domem i potrzebujemy naszych smartfonów. Czasami wydaje się, że ładujesz telefon godzinami, tylko po to, by za chwilę się rozładował. Czy zastanawiałeś się, dlaczego bateria twojego telefonu wyczerpuje się tak szybko? Oto kilka najczęstszych przyczyn szybko rozładowującej się baterii telefonu.

Wysoka jasność wyświetlacza

Zaczniemy od jednej z bardziej oczywistych przyczyn szybkiego rozładowywania się baterii telefonu: jasności ekranu.

Ustawienie maksymalnej jasności może wydawać się wygodne, zwłaszcza gdy jesteś na zewnątrz, ale ma to ogromny wpływ na baterię. To wielki problem, zwłaszcza latem, gdy dużo czasu poświęcamy na aktywności na świeżym powietrzu. Wystarczy kilka godzin na plaży, żeby rozładować iPhone’a praktycznie do zera. Co więcej, ustawienie maksymalnej jasności w gorący letni dzień powoduje silne nagrzewanie się telefonu. A wysokiej temperatury baterie nie lubią.

Dlatego, o ile to nie jest faktycznie niezbędne, staraj się nie ustawić jasności ekranu na maksymalny poziom. Unikaj też wystawiania iPhone’a na długotrwałe działanie słońca.

Aplikacje w tle

Aplikacje działające w tle drenują baterię nawet wtedy, gdy nie używasz ich bezpośrednio. Przykłady obejmują aplikacje VPN, antywirusowe, zdrowotne, sportowe i nawigacje. Tego typu aplikacje korzystają z czujników telefonu oraz mocy obliczeniowej procesora bez Twojej ingerencji, co, choć wygodne, znacznie wyczerpuje baterię.

Pocieszający jest fakt, że dużej części aplikacji działających w tle wcale nie potrzebujesz. We wszelkiego rodzaju aplikacjach sklepowych czy lojalnościowych można bez większego żalu wyłączyć działanie w tle. Może to w efekcie zaoszczędzić sporo czasu pracy na baterii, oraz zapewnić większą prywatność.

Tryb obrazu w obrazie

YouTube Premium, Twitcha lub podobne aplikacje, które oferuję funkcję obraz w obrazie potrafią mocno drenować baterię. Oglądanie wideo w małym okienku podczas korzystania z innych aplikacji, jest bardzo wygodne, ale mocno obciąża procesor, a co za tym idzie może błyskawicznie wyczerpać baterię telefonu.

Bycie online 24/7

Utrzymywanie włączonego Wi-Fi lub danych aktywnych przez całą dobę pozwala pozostać w kontakcie z bliskimi w dzień i w nocy. Może to jednak znacznie wyczerpać baterię telefonu, ponieważ stale otrzymujesz powiadomienia, aktualizacje w tle i nie tylko wtedy, gdy niekoniecznie ich potrzebujesz.

Sen to świetny czas na wyłączenie Wi-Fi. Najłatwiej po prostu przełączyć telefon w tryb samolotowy. Jeśli jednak martwisz się, że przegapisz pilne połączenie, możesz zamiast tego wyłączyć Wi-Fi i transmisję danych. Wtedy i tak będziesz mógł odbierać połączenia telefoniczne. Pamiętaj, że przełączenie telefonu w tryb Nie przeszkadzać nie wyłącza Wi-Fi ani transmisji danych.

Stara bateria telefonu

iPhony starzeją się tak samo jak inne gadżety. A wraz z upływem lat bateria nie będzie już tak dobra, jak na początku. Po około dwóch lub trzech latach (w zależności od tego, jak intensywnie korzystasz ze swojego iPhone’a) bateria nie będzie już w stanie osiągnąć swojej pierwotnej maksymalnej pojemności, co może prowadzić do jej szybkiego rozładowania.

Pierwszą i najbardziej oczywistą opcją jest wymiana baterii. Jest to zwykle znacznie tańsze niż całkowita wymiana smartfona i może szybko i łatwo rozwiązać problem z szybko rozładowującą się baterią. Ceny baterii będą się różnić w zależności od posiadanego modelu iPhone’a.

Inną opcją jest oczywiście całkowita wymiana telefonu. Jeśli twój iPhone jest tak wiekowy, że nie dostaje już aktualizacji systemu to nie warto inwestować w nową baterię.

Aplikacje do śledzenia lokalizacji

Istnieje ogromna liczba aplikacji, które mogą śledzić Twoją lokalizację. Mapy Google, Facebook, Instagram, aplikacje sieci handlowych, i wiele innych. I chociaż możesz myśleć, że te aplikacje śledzą Twoją lokalizację wyłącznie, gdy bezpośrednio z nich korzystasz, nie zawsze tak jest. To ciągłe monitorowanie lokalizacji wymaga energii i może mieć wpływ na żywotność baterii telefonu.

Najłatwiejszym sposobem wyłączenia śledzenia lokalizacji jest całkowite wyłączenie lokalizacji telefonu. Jeśli jednak chcesz, aby niektóre aplikacje (na przykład aplikacja zabezpieczająca lub nawigacyjna) nadal śledziły Twoją lokalizację, możesz wyłączyć śledzenie lokalizacji indywidualnie w ustawieniach każdej aplikacji. Może to zająć trochę czasu, ale zapewni Ci całkowitą kontrolę nad tym, które aplikacje mają dostęp do Twojej bieżącej lokalizacji, a które nie.

Dodatkowe porady i wskazówki

Oprócz sugestii wymienionych powyżej istnieje kilka dodatkowych sposobów, w jakie możesz pomóc baterii telefonu.

Po pierwsze, używaj oryginalnej ładowarki dołączonej do telefonu, ponieważ zmniejszy to ryzyko uszkodzenia baterii. Oryginalne ładowarki Apple są zoptymalizowane dla baterii w iPhone’ach, w przeciwieństwie do tanich ładowarek nieznanych producentów.

Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie, które aplikacje zużywają najwięcej energii, co można zrobić w ustawieniach telefonu w sekcji Bateria. Zdziwiłbyś się, które aplikacje mają ogromny wpływ na żywotność baterii telefonu, a ograniczenie ich uprawnień może przynieść wymierne korzyści.

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone | Serwis iPhone Szczecin APPLEMOBILE.PL

Kilka powodów, przez które bateria Twojego iPhone’a tak szybko się wyczerpuje

4.5/5 - (2 votes)
tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *