Home Artykuły Jak przekonwertować film w formacie MOV na MP4 na komputerze Mac?
Jak przekonwertować film w formacie MOV na MP4 na komputerze Mac?

Jak przekonwertować film w formacie MOV na MP4 na komputerze Mac?

0

Większość ludzi uważa pliki MOV za przestarzały i ograniczony format i woli zamiast tego używać plików wideo w formacie MP4. Jeśli masz kolekcję plików MOV, stosunkowo  łatwo możesz przekonwertować na pliki MP4 przy pomocy swojego Mac’a. Oto kilka prostych sposobów konwersji plików MOV na MP4 na komputerze z systemem macOS..

Które urządzenia używają plików MOV?

Urządzenia Apple domyślnie używają formatu MOV, co oznacza, że ​​jeśli nagrasz wideo na iPhonie lub iPadzie to będzie ono w formacie MOV. Jest to w porządku, jeśli chcesz odtwrzać swoje filmy na Macu, ponieważ QuickTime natywnie obsługuje MOV. Jednak będziesz mieć problemy z odtwarzaniem filmów MOV na innych platformach, na przykład na komputerze z systemem Windows bez instalacji dodatkowych kodeków lub na inteligentnym telewizorze.

Oczywiście możesz zmienić w ustawieniach swojego iPhone’a, aby zamiast w formacie MOV nagrywał filmy w formacie MP4, jednak licz się z tym, że część funkcji jaki oferuje iOS do edycji plików wideo stanie się niedostępna, a sam film może być gorszej jakości. Zmiana oczywiście na działa wstecz, więc jeśli masz już nagrane pliki MOV to w tym formacie już zostaną.

Jak zmienić format nagrywanie z MOV na MP4 na iPhonie?

Uruchom aplikację Ustawienia i wybierz kolejno Aparat > Formaty > Najbardziej zgodny.

Jeśli masz komputer Mac, możesz łatwo użyć poniższych metod, aby przekonwertować swoje pliki MOV na pliki MP4.

Jak przekonwertować pliki MOV na MP4 za pomocą iMovie?

Pierwszą aplikacją, której możesz użyć do konwersji plików MOV na pliki MP4, jest oprogramowanie do edycji filmów firmy Apple — iMovie. iMovie powinien być zainstalowany na komputerze Mac w momencie zakupu. Jeśli nie, możesz pobrać go bezpłatnie ze sklepu Mac App Store.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu iMovie wykonaj poniższe czynności, aby przekonwertować pliki:

 1. Z menu w lewym górnym rogu wybierz Plik > Nowy film.
 2. Kliknij przycisk Importuj multimedia. Spowoduje to otwarcie przeglądarki multimediów, z której możesz importować multimedia do iMovie.
 3. Znajdź i kliknij plik, który chcesz przekonwertować, a następnie kliknij opcję Importuj wybrane widoczny w prawym dolnym rogu.
 4. Gdy plik został zaimportowany, kliknij go, a wokół niego powinno pojawić się żółte pole. Teraz kliknij Plik w górnym menu i wybierz Udostępnij > Plik.mDostosuj ustawienia eksportu zgodnie z wymaganiami (w przypadku większości zastosowań najlepsza będzie rozdzielczość 1080p). Kliknij Dalej, a następnie wybierz nazwę pliku i lokalizację, aby zapisać przekonwertowany plik. Powinieneś zobaczyć postęp eksportu jako małe kółko w prawym górnym rogu iMovie. Po zakończeniu eksportu zobaczysz powiadomienie na pulpicie, a Twój film zostanie przekonwertowany na plik MP4.

Konwersja MOV na plik MP4 przy użyciu programu iMovie jest dość łatwa. Ma jednak swoje ograniczenia, ponieważ można konwertować tylko jeden plik na raz. Jeśli chcesz konwertować wiele plików jednocześnie i zaoszczędzić czas, i wypróbuj program HandBrake opisany poniżej.

Jak przekonwertować pliki MOV na MP4 za pomocą HandBrake?

HandBrake to bezpłatna aplikacja typu open source, której możesz użyć do konwersji formatów plików w wysokiej jakości. Aplikacja HandBrake jest doskonała do wsadowych konwersji MOV na MP4 na komputerze Mac, ponieważ umożliwia importowanie wielu plików, dodawanie ich do kolejki i konwertowanie ich razem. Może to zaoszczędzić sporo czasu w porównaniu do pojedynczych konwersji plików za pomocą iMovie. Aplikacja działa jako koder wideo i ma wiele gotowych ustawień wstępnych, których można użyć do konwersji plików. Presety można pobrać za darmo ze strony internetowej HandBrake.

Po zainstalowaniu uruchom HandBrake i wykonaj poniższe czynności, aby przekonwertować pliki MOV na MP4:

 1. W górnej części okna HandBrake wybierz Open Source.
 2. Wybierz plik, który chcesz przekonwertować.
 3. Gdy plik się otworzy, z menu Preset wybierz format pliku, na który chcesz go przekonwertować. Następnie wybierz lokalizację eksportowanego pliku korzystając z opcji Zapisz jako dostępnej dołu okna i wciśnij przycisk Start.

Wskazówka: Jeśli chcesz konwertować wiele plików na raz, wybierz opcję Dodaj do kolejki. Po dodaniu pliku do kolejki po prostu otwórz i dodaj kolejny plik do kolejki. Po zaimportowaniu wszystkich plików kliknij przycisk Start, aby rozpocząć konwersję. Pasek postępu konwersji będzie widoczny u dołu okna. Po zakończeniu konwersji będziesz mógł przeglądać i używać nowo zakodowanych plików MP4.

Jak przekonwertować pliki MOV na MP4 za pomocą terminala?

Jeśli potrzebujesz alternatywy dla tradycyjnej metody opartej na interfejsie użytkownika, możesz zamiast tego użyć Terminala do konwersji plików MOV na MP4 na komputerze Mac. Ta metoda będzie bardziej odpowiednia dla tych, którzy są przyzwyczajeni do wprowadzania danych z wiersza poleceń.

Ta metoda konwersji obejmuje użycie programu powłoki ffmpeg, który jest dostępny za pośrednictwem HomeBrew w Terminalu. HomeBrew to menedżer pakietów oprogramowania typu open source, który można zainstalować na komputerze Mac za pomocą terminala.

Wykonaj poniższe czynności, aby zainstalować HomeBrew i u se ffmpeg, aby przekonwertować pliki MOV na MP4 za pomocą Terminala na komputerze Mac:

 1. Otwórz Terminal na Macu. Możesz to zrobić z Findera wybierając kolejno Aplikacje > Narzędzia > Terminal.
 2. Wprowadź następujące polecenia, aby zainstalować HomeBrew:

/bin/bash -c „$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install

Pamiętaj, że proces może potrwać kilka minut, w zależności od szybkości połączenia internetowego.

 1. Następnie wpisz hasło użytkownika komputera Mac, aby się uwierzytelnić, i naciśnij Enter, aby zainstalować HomeBrew.
 2. Po zakończeniu wpisz następujące polecenie, aby zainstalować program powłoki ffmpeg:

brew install ffmpeg

 1. Po zainstalowaniu dodatku użyj następującego polecenia, aby przekonwertować pliki, w razie potrzeby zastępując ścieżki plików:

ffmpeg -i [ścieżka do pliku wejściowego] -c:v copy -c:a copy [ścieżka do pliku wyjściwego].mp4

Film powinien szybko się konwertować i być dostępny do użycia w podanej przez ciebie lokalizacji.

Jak przekonwertować film w formacie MOV na MP4 na komputerze Mac?

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *