Home Newsy Jak korzystać z Amazon Prime Video na Apple TV
Jak korzystać z Amazon Prime Video na Apple TV

Jak korzystać z Amazon Prime Video na Apple TV

0

Amazon Prime Video jest chyba najmniej popularnym zagranicznym serwisem VOD dostępnym w Polsce. Bazą filmów i serial nie dorównuje takim gigantom jak Netflix czy HBO Jednak mały nie znaczy gorszy. Oferta Amazon Prime Video jest godna uwagi.

Opis usługi VOD Amazon Prime Video

Treści

Oferta VOD od Amazon jest w Polsce okrojona w stosunku do tego, co firma oferuje w USA. Jeśli chodzi o ilość tytułów to Prime Video pozostaje wyraźnie w tyle za Netflix czy HBO. W dodatku nie wszystkie produkcje znajdujące się w zasobach serwisu mają polskie napisy czy lektora. Nie zmienia to faktu, że ciekawych treści jest na tyle dużo, że opłaca się przez kilka miesięcy płacić za dostęp.

Zdecydowanie warto rzucić okiem na autorskie produkcje Amazon czyli Prime Original, które na tle własnych produkcji popularnego Netflixa mocno wyróżniają się jakością. Na uwagę zasługują seriale: American Gods na podstawie powieści Neyl’a Gayman’a; Jack Rayan na podstawie powieści Tom’a Clancy’ego; Treadstone zainspirowany powieściami Ludluma; Bosch na podstawie powieści Michela Connell’ego. Miłośnicy motoryzacji znajdą 4 sezony brytyjskiego programu motoryzacyjnego The Grand Tour. Jego prowadzącymi są Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May znani z kultowego Top Gear, produkowanego przez BBC.

W zbiorach Prime Video znajdują się też takie klasyki jak oryginalna wersja serialu The Nanny, znanego w Polsce jako „Pomoc domowa” czy Jezioro marzeń (Dawson’s Creek). Jest też wiele filmów i seriali dla dzieci.

Jakość

W odróżnieniu od Netflix, Amazon Prime Video stosuje płaski cennik – klient dostaje treść w najlepszej możliwej jakości w jednej cenie. Nie trzeba dopłacać za HD czy 4k. Filmy i seriale Prime Original praktycznie w większości są w jakości 4k. Reszta występuje w takiej rozdzielczości, w jakiej została nakręcona. Streaming jest stabilny nawet na wolnym łączu.

Wymagania techniczne

Z serwisu Amazon Prime Video można korzystać między innymi przez stronę www, aplikacje dla iOS i Android, i co najbardziej istotne także za pomocą Apple TV. Aplikacja dla Apple TV po wielu chorobach wieku dziecięcego dojrzała i można z niej korzystać bez frustracji. Jej obsługa jest prosta i intuicyjna. W ramach jednej subskrypcji można korzystać na trzech urządzeniach jednocześnie.

Uwaga: w momencie pisania artykułu dostęp na promocyjnych warunkach oferowały swoim abonentom sieci komórkowe Play i T-Mobile. Sprawdź dostępne promocje nim wykupisz subskrypcję przez iTunes.

Jak aktywować Amazon Prime Video na Apple TV?

 1. Na początek wejdź na stronę primevideo.com i załóż konto użytkownika. Jeśli jesteś klientem sklepu Amazon, nie musisz zakładać osobnego konta. Możesz się zalogować w serwisie Prime Video przy pomocy konta używanego do zakupów w sklepie.
 2. Uruchom App Store na Apple TV i pobierz aplikację Prime Video
 3. Uruchom aplikację Prime Video i na głównym ekranie kliknij przycisk Zaloguj się i zacznij oglądać.
 4. Na Apple TV zostanie wyświetlony kod aktywacyjny.

Na komputerze lub telefonie zaloguj się do serwisu Prime Video, następnie wejdź na stronę primevideo.com/mytv i wpisz kod z Apple TV w pole Kod rejestracyjny.

5. Po pomyślnej aktywacji na stronnie www wyświetli się komunikat o połaczniu Apple TV z twoim kontem.

Aplikacja na Apple TV także wyświetli informację o aktywacji.

6. Kliknij Kontynuuj by przejść do gównej strony serwisu.

Jak zarządzać subskrypcją Prime Video na Apple TV?

Aby zmienić lub anulować subskrypcję:

 1. Uruchom aplikację Ustawienia na Apple TV. Wybierz Użytkownicy i konta.

 2. Wybierz Konto bieżącego użytkownika

 3. Z sekcji Zarządzaj wybierz Subskrypcje

 4. W subskrypcjach wybierz Prime Video

 5. Na ekranie zarządzania subskrypcją możesz anulować lub wykupić subskrypcję.
  (1) – aktualny status subskrypcji: koszt, data odnowienia
  (2) – przycisk anulowania subskrypcji
  (3) – przycisk zakupu subskrypcji

Jak korzystać z Amazon Prime Video na Apple TV